Організатори планували подальше привласнення ще двох мільйонів гривень.

Група аферистів заволоділа 6,5 мільйона гривень Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що підлягали виплаті вкладникам збанкрутілих банків. 

Про це повідомляє Нацполіція.

Схема складалася з 5 організаторів, які залучили до своєї діяльності близько 80 осіб. Діяла злочинна організація протягом 2014-2016 років. Вік організаторів та найактивніших учасників від 25 до 49 років.

Привласнені 6,5 мільйона гривень повинні були одержати вкладники збанкрутілих банків. Коли вони звернулись до Фонду, то їм повідомили, що гроші вже ними були отримані, про що свідчили відповідні записи.

Так, шляхом неправомірного доступу до банківської таємниці, аферисти отримували списки вкладників ліквідованих банків. 

Під час обшуків у учасників схеми вилучили вогнепальну та холодну зброю: автомати та пістолети, майже 1,5 тисячі набоїв до неї, мисливські ножі. 57 підроблених паспортів, серед яких паспорти з однаковими фотокартками або взагалі без них, 130 ксерокопій паспортів, підроблені посвідчення працівників правоохоронних органів, банківські картки, інструкції з алгоритмом дій, чорнові записи та комп'ютерну техніку.

Серед виявлених паспортів і документи на ім'я високопосадовців.

Наразі розслідування щодо чотирьох кримінальних проваджень завершено. У цих справах про підозру повідомлено 21 учаснику, в тому числі п'ятьом - за створення злочинної організації.

Чотири особи, це організатори та найактивніші учасники злочинної організації, перебувають під вартою.

Нагадаємо, глава ФГВФО розповів про умови свого звільнення та стосунки з Порошенком і Кононенком. Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін нині – на екваторі перебування на цій посаді. Планує звільнитися, щойно виконає всі чотири завдання, які поставив перед собою. Потім хоче повернутися в бізнес, звідки й прийшов у державну структуру. 

Залиште свій коментар