Агенство Fitch знизило прогноз за рейтингом Туреччини до негативного

Спроба перевороту негативно позначилася на безпеку в країні.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило прогноз по довгостроковому рейтингу Туреччини зі стабільного до негативного "BBB-".

Про це пише ВВС.Russian.

У Fitch стверджують, що невдала спроба заколоту підтверджує підвищення ризиків щодо політичної стабільності. Влада відповіла на спробу заколоту "чистками" щодо тих, кого вони звинувачують в цьому. Зараз від роботи відсторонені 70 тисяч держслужбовців.

"Політична нестабільність, як очікується, вплине на економічні показники і виразиться в ризики для економічної політики", - свідчить текст документа Fitch.

Спроба перевороту негативно позначилася на безпеку в країні, що, своєю чергою, призвело в першому півріччі 2016 року до падіння турпотоку на 41% в річному вираженні.

"Дипломатичне зближення з Росією забезпечить цій сфері деяку підтримку, але без помітного поліпшення умов безпеки повноцінне відновлення малоймовірно", - прогнозують фінансисти.

Fitch може знизити рейтинг у випадку триваючої або наростання політичної нестабільності, а також якщо "якісь геополітичні стреси" негативно позначиться на економічних показниках або на економічній політиці в цілому.

Підвищення прогнозу можливо при стабілізації політичної обстановки в країні і відновлення громадської безпеки.

Крім того, на рейтинг може позитивно вплинути проведення реформ, які допоможуть подолати структурний дефіцит економіки Туреччини.

Нагадаємо, що продовжує падати курс турецької ліри до долара, а сама країна, в якій було введено надзвичайний стан на три місяці, стає все менш привабливою для туристів, які побоюються терактів і внутрішньодержавної нестабільності.

Ердоган зустрівся із Путіним вперше після конфлікту через збитий російський бомбардувальник

Крім того, візит до Росії став першою закордонною поїздкою турецького лідера після невдалого військового перевороту. Про що говоритимуть лідери, які донедавна мали щодо України та окупованого Криму протилежні позиції, дивіться у матеріалі ТСН. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: