Агентові ФБР намагалися продати золоту закладку Гітлера

У США затримали громадянина Румунії, який намагався продати золоту закладку для книг, яка належала Адольфу Гітлеру.

Про це повідомляє Associated Press.

Румун Крістіан Попеску (Christian Popescu) був взятий під варту в результаті спец операції ФБР. Попеску заарештували в той момент, коли він намагався продати закладку за 100 тисяч доларів агентові ФБР, який працював під прикриттям.

Позолочена закладка, подарована Гітлеру Євою Браун, була вкрадена шість років тому в одному з аукціонних домів у Мадриді. Аукціонний дім тоді оцінював закладку в 13-17 тисяч доларів США.

Експертиза достовірності закладки поки не проведена, проте представники правоохоронних органів заявили, що незалежно від її результатів громадянинові Румунії загрожує кримінальне покарання.

На закладці з 18-каратным золотим покриттям розміщений портрет Гітлера, зображені орел і свастика, а також вигравійований текст: "Мій Адольф, не хвилюйся. Це лише непорозуміння, яке не повинне вплинути на твою впевненість в перемозі. Моя любов до тебе буде вічною, так само як вічним буде наш Рейх. Завжди твоя, Єва. 3-2-43".

На думку істориків, закладку для книг Єва Браун подарувала Адольфу Гітлеру після поразки німецької армії під Сталінградом.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: