Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аграрії вимагали у Раді від нардепів переглянути законопроєкт щодо продажу землі

Нардепи пропонують ввести обмеження до 600га землі в одні руки.

У Верховній Раді 4 грудня відбулися парламентські слухання щодо питання земельної реформи. У кулуари сесійної зали, окрім нардепів, з'їхалося понад півтисячі аграріїв з усієї країни. Вони вимагають переглянути законопроєкт та не впроваджувати ринок землі в тому вигляді, в якому його прийняли в першому читанні. Вони застерігають, що через ухвалений закон, українську землю можуть скупити олігархи та іноземці, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Замість запропонованих 200 тисяч гектарів в одні руки має бути встановлене значно менше обмеження, вважають аграрії. Тим часом, у правках між двома читаннями законопроєкту нардепи пропонують встановити верхню межу землі в одні руки на рівні шести сотень гектарів. Й то це сумарно по всій країні.

"100 - це в межах однієї ОТГ, 200 - в межах однієї області, 600 - в межах усієї країни для фізичних або юридичних осіб, пов'язаних між собою", - каже народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський.

Деякі з фермерів виступають за ще жорсткіші обмеження. "Іноземці і олігархи ніколи не скуповувати землі, якщо вона дозволена у маленькій кількості. Зробіть 50 га на родину, не на одні руки, а на родину. І побачите, як Україна процвіте", - переконаний фермер Михайло.

Тим часом, виступ члена аграрного комітету, депутата від "Слуги народу" Дмитра Костюка, який агітує за земельну реформу, більшість зали зриває. Його колега за фракцією Ольга Василевська Смаглюк твердить, що проголосує за зняття мораторію лише за певних умов. Окрім обмеження землі в одні руки, вона пропонує до 2025 року не допускати до землі юридичних осіб. При цьому, ані українських, ані іноземних.

"Тому що складно проконтролювати ці юридичні особи, їх бенефіціарних власників", - зазначає нардепка.

Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції