Аграрії втратили на обмеженні експорту зерна 4,5 мільярда доларів

Через існуючі експортні обмеження Україна не змогла експортувати зерно на суму 4,5 млрд дол.

Українська зернова асоціація і Українська аграрна конфедерація звернулися до першого заступника глави Адміністрації президента України Ірини Акімової з проханням втрутитися в ситуацію з експортом зерна.

"З метою запобігання невиправних наслідків, які можуть мати місце для АПК України, просимо Вас, Ірина Михайлівна, дати відповідні доручення щодо безумовного відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) експортерам зерна та скасування будь-яких обмежень щодо експорту зернових",- йдеться у відкритому зверненні УЗА та УАК.

У зверненні наголошується, що через існуючі експортні обмеження Україна не змогла експортувати зерно на суму 4,5 млрд дол. Крім того, за інформацією цих громадських організацій, борг держави з ПДВ перед експортерами зерна становить близько 2,5 млрд грн.

Нагадаємо, на початку жовтня 2010 року Кабінет міністрів ввів квотування експорту зерна на термін до 31 грудня 2010 року. В кінці минулого року воно було продовжено до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот був збільшений на 1,5 млн тонн - до 4,2 млн тонн.

Уряд 30 березня вирішив продовжити квотування експорту зерна до 30 червня 2011 року, одночасно збільшивши квоту на кукурудзу на 2 млн тонн.

За цей час квоти розподілялися двічі способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку. Багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Міністерства аграрної політики і продовольства про наявність зерна, які необхідні для подачі заявки на отримання квоти.

Читайте також:

Кабмін запропонував Раді обкласти митом експорт зерна

Уряд подовжив квоти на експорт зернових

Азаров замінить зернові квоти на мито

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: