Аграрії втратять на ПДВ 12 мільярдів

Ціни на сільгосппродукцію в Україну можуть знизитися нижче рівня собівартості.

На початок нового маркетингового року, що стартує 1 липня, в Україні сформувалася рекордна кількість факторів, що негативно впливають на ціну зерна

20% відмінусує від закупівельної ціни нова норма Податкового кодексу, згідно з якою не передбачається відшкодування ПДВ при експорті зерна. За експертними розрахунками, аграрний сектор внаслідок цієї новації недоотримає 12 млрд гривень, пише Дело.

Ще на 10% обвалить середню ціну новий закон про експортні мита на зерно. Згідно з ним, в Україні встановлюються вивізні мита на основні сільгоспкультури в розмірі 9-14%. Загальні втрати сектора оцінили в ще 6 млрд грн. Також негативно на ціну вплинуть збільшення вартості портових зборів та перехідні залишки зерна в обсязі понад 8 млн т.

На тлі високих перехідних залишків і пропозиція зерна нового врожаю буде на високому рівні. Врожай зерна в цьому сезоні очікується вище середнього, до 46 млн т. Крім того, собівартість виробництва зерна за рахунок подорожчання ресурсів у поточному сезоні значно збільшилася.

"У 2011 виробнича собівартості вище торішнього показника на 25-27%" - сказав генеральний директор Української аграрної конфедерації Володимир Лапа.

Торік середній показник становив близько 1000 грн / т.

"Ціна може бути нижчою за собівартість самого зерна, а втрати в ціні можуть досягти більше 35%", - зазначив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

Нівелювати негативний вплив цих факторів вдасться тільки за умови високих цін на зерно на світовому ринку. При цьому їх рівень має бути достатнім, щоб навіть з урахуванням корекції на внутрішньоукраїнські фактори, вони забезпечили прибуток агровиробникам.

Закон про обкладання митом експорту зерна президент Віктор Янукович підписав 10 червня. Згідно із законом, експорт пшениці обкладуть митом на рівні 9%, але не менше 17 євро / тонна, ячмінь - 14%, але не менше 23 євро / тонна, кукурудзу - 12%, але не менше 20 євро / тонна.

за даними фахівців, запровадження мит на експорт зерна у розмірі 9-14% призведе до втрати аграріями України в 2011 році близько 6 млрд грн.

Читайте також:

Рада ввела мито на експорт зернових

Україна та Росія обвалять світові ціни зерна на 15%

Українські аграрії втратять 6 мільярдів через мито на експорт зерна

Україна експортує половину врожаю зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: