Аграрний фонд має достатньо зерна, аби хліб не подорожчав

Аграрний фонд має достатні залишки зерна урожаїв попередніх років і в найближчі 2-3 місяці сформує необхідний зерновий фонд.

В Україні ціни на хліб не виростуть, оскільки Аграрний фонд має достатні залишки зерна урожаїв 2007-2009 років у розмірі 1,1 млн. тонн і в найближчі 2-3 місяці сформує необхідний зерновий фонд.

Про це заявив заступник генерального директора Аграрного фонду України Олександр Лаврінчук.

За його словами, для утримання цін на хліб на внутрішньому ринку Аграрному фонду України необхідно сформувати державний інтервенційний фонд у розмірі 5 млн. тонн зерна.

"За підрахунками експертів, для підтримки ціни на соціальні сорти хліба Аграрному фонду доведеться в місяць викидати на ринок близько 40 тис. тонн зерна. Це не така вже велика кількість. Агаровий фонд має понад 6 млрд. грн., тому власних коштів на формування державного інтервенційного фонду буде досить", – сказав Лаврінчук.

Крім того, він додав, що під час зустрічі із зернотрейдерами була досягнута домовленість про те, що зернорейдери мають зменшити обсяги закупівель зерна з метою стабілізації цінової ситуації.

Нагадаємо, за прогнозами експертів, до жовтня ціни на хліб в Україні піднімуться на 50%, а в Києві – на 70%. Така ситуація очікується через неврожай зерна.

У свою чергу президент Віктор Янукович доручив віце-прем’єру Сергію Тігіпку не допустити безпідставного підняття цін на хліб.

Читайте також:

Ціни на хліб в Україні підвищаться у півтора рази, в Києві ще більше

В Україні підвищили ціни на хліб

Восени в Україні подорожчають хліб, молоко і м’ясо

ВідеоАграрний фонд має достатньо зерна, аби хліб не подорожчав

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: