Ахметов і Порошенко істотно збідніли у 2016 році. Рейтинг найбагатших українців

Незважаючи на великі втрати, знову очолив список власник групи СКМ Рінат Ахметов, статки якого становлять $ 2,2 млрд.

Журнал "Фокус" склав рейтинг 100 найбагатших людей України за підсумками 2016 року.

Як і раніше кістяк найбагатших людей країни складають бізнесмени, які працюють у сировинному бізнесі. А ритейлери і девелопери лише перерозподіляють заведений сировинним бізнесом в країну прибуток. Саме це ключова відмінність портрета 100 найбагатших людей України від 100 найбагатших людей світу, де балом правлять IT, власники глобальних брендів та інвестори. Видання зазначає, що можливо, власники українських аутсорсингових компаній і увійшли б до сотні найбагатших людей країни, але вітчизняна специфіка IT-бізнесу – оформлення співробітників як ФОПів – не дозволяє коректно оцінити ринкову вартість українських IT-компаній.

Вчергове очолив список власник групи СКМ Рінат Ахметов, статки якого становлять $ 2,2 млрд. Далі позиції теж не змінилися, як і рік тому друге, третє і четверте місце займають: співвласники групи "Приват" Ігор Коломойський ( $ 1,2 млрд), Геннадій Боголюбов ($ 1,2 млрд) і власник EastOne Віктор Пінчук ($ 1,1 млрд) відповідно.

На п'яте місце з 10-го піднявся власник "Кернел Груп" Андрій Веревський ($ 871 млн), а власник "Миронівського хлібопродукту" Юрій Косюк ($ 738 млн) посів шосте місце.

На сьоме місце впав (раніше був на 6-му) власник DCH Group Олександр Ярославський ($ 734 млн), а на восьме з 18-го піднявся власник Ferrexpo Костянтин Жеваго ($ 635 млн).

Дев'яте місце як і раніше займає власник Group DF Дмитро Фірташ ($ 623 млн), а замкнув першу десятку (у торік займав 12-те), президент і власник Roshen Петро Порошенко ($ 589 млн).

Видання зазначає, що 2016 року прибутки четвірки українських мільярдерів зменшилися. Найбагатша людина країни Рінат Ахметов за рік "втратив" близько $ 900 млн. Олігарх втратив ключові активи на окупованих територіях – меткомбінати і шахти, які видобувають коксівне вугілля і антрацит.

Своєю чергою, група "Приват" позбулася свого фінансового активу – Приватбанку. Однак зниження рентних ставок на видобуток нафти і збільшення в роздробі частки продажів вітчизняного палива, яке виробляють на контрольованому Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим Кременчуцькому НПЗ, практично компенсувало для бізнесменів з Дніпра втрату обтяженого інсайдерськими кредитами банку. У результаті сумарний статок Коломойського і Боголюбова скоротився всього на $ 400 млн.

Що стосується власника EastOne Group Віктора Пінчука – втриматися на плаву йому допомогли держструктури – найбільший в країні добувач газу "Укргазвидобування" суттєво збільшив інвестиції в модернізацію свердловин, що дозволило олігарху збільшити випуск труб. А "Укрзалізниця" почала модернізацію рухомого складу, за рахунок чого заводи Пінчука наростили випуск колісних пар. Хоча Пінчук повністю не оговтався від втрати російського ринку, але за минулий рік він втратив всього $ 200 млн.

Тим часом ціни на зерно у світі зростають, і українські чорноземи стали найбільш привабливим ресурсом країни. Так, співвласник компанії "Кернел" Андрій Веревський за рік збільшив статки більш ніж на $ 200 млн. Акції "Кернел", що котуються на Варшавській біржі, зросли в ціні, в результаті чого капіталізація активу перевищила $ 1,5 млрд. У минулому році капітали зростали і у більшої частини лендлордів країни.

У минулому році агрохолдинг Юрія Косюка "Миронівський хлібопродукт" (МХП) зумів видертися зі збитків. Якщо в 2015 році МХП отримав $ 113 млн збитків, то в 2016-му зміг вийти на чистий прибуток в $ 69 млн. Також у березні стало відомо, що бізнесмену вдалося продати за $ 78 млн свої активи в окупованому Криму: Кримську фруктову компанію, м'ясокомбінат "Дружба народів" і птахофабрику "Дружба народів Нова". Хто став покупцем, Костюк не розповідає. Проте, він вже назвав цю угоду не продажем, а "відлученням".

Олександр Ярославський відновив контроль над Харківським тракторним заводом (ХТЗ), якою володів до 2007 року. Про купівлю ХТЗ у структур, пов'язаних з російським мільярдером Олегом Дерипаскою, харківський бізнесмен оголосив ще в квітні 2016 року. Однак АМКУ дозволив провести операцію тільки в кінці січня 2017 року.

Новими учасниками рейтингу стали: співвласник телеканалу "Інтер" Валерій Хорошковський (20-те місце, 356 млн), голова ради директорів MCG Павло Фукс (24 місце, 270 млн), власник і президент групи компаній "Прометей" Рафаель Гороян (65 місце, 90 млн), співвласник "Імексбанку" Леонід Клімов (71 місце, 75 млн), очолював "Формули смаку" Олександр Табалов (74 місце, 70 млн), співвласник "Калинового краю" Геннадій Бобов (75 місце, 69 млн), найбільший акціонер Новокраматорського машзаводу Георгій Скудар (79 місце, 63 млн), голова і співвласник Крюковоского вагонобудівного заводу Володимир Приходько (83 місце, 62 млн).

Також новачками рейтингу стали: екс співвласник ТРЦ Skymall Андрій Адамовський, власник компанії "Біосфера" Здесенко Андрій, президент групи "Ковальська" Олександр Пилипенко, голова "Атол Холдинг" Олег Боярин, співвласники Nemiroff Яків Грибов і Анатолій Кіпіш, засновник групи "Агроспецсервіс" Сергій Тарасов, керівник LNZ Group Дмитро Кравченко, голова "Рудь" Петро Рудь.

рейтинг Фокус 100 найбагатших людей України. Інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар