Ахметов купує енергію

ДПЕК Ріната Ахметова сконцентрувала 39,7% акцій найбільшого українського виробника електроенергії — "Дніпроенерго".

"Донбаська паливно-енергетична компанія" (ДПЕК) Ріната Ахметова сконцентрувала 39,7% акцій найбільшого українського виробника електроенергії — "Дніпроенерго".

ВАТ "Дніпроенерго" — найбільший виробник електроенергії на сході України. До складу компанії входять Запорізька, Криворізька і Придніпровська теплові електростанції.

Рінат Ахметов
Архів
Рінат Ахметов
Оборот "Дніпроенерго" минулого року склав 530 млн. грн., прибуток — 12,6 млн. грн. 76,04% акцій компанії до вчорашнього дня належало державі і управлялося НАК "Енергетична компанія України" (НАК ЕКУ), інші — міноритарним акціонерам, найбільшими з яких є корпорація ДПЕК і Альфа-банк. Підприємство було оголошене банкрутом і знаходиться в стані фінансового оздоровлення (санації).

Як розповіли газеті "Коммерсант-Україна" в ДПЕК, вчора більш ніж 98% акціонерів "Дніпроенерго" підтримали план санації компанії, затверджений раніше Господарським судом Запорізької області. Згідно нього, ТОВ "Інвестиційне товариство", встановлене кредиторами компанії — "Павлоградвуглем" і шахтою "Комсомолець Донбасу", що входять в ДПЕК Ріната Ахметова, - одержить акції додаткової емісії "Дніпроенерго" на суму 51 млн. грн.

При цьому "Інвестиційне товариство" погасить заборгованість компанії у розмірі 950 млн. грн., а також інвестує в модернізацію виробничих потужностей більше 1 млрд грн.

Таким чином, за словами аналітика Concorde Capital (міноритарний акціонер "Дніпроенерго") Олександра Паращия, ДПЕК сконцентрує 39,7% акцій найбільшої української генеруючої компанії.

Генеральний директор "Дніпроенерго" Юрій Бочкарьов упевнений, що засобів, які одержить його компанія, буде досить для того, щоб розрахуватися з кредиторами, викупити пакети акцій міноритарних акціонерів і модернізувати основні фонди, зношені на 80%. "Рішення було ухвалене для того, щоб погасити заборгованість і нарешті вивести підприємство з кризи", - погоджуються в прес-службі НАК ЕКУ.

Акціонери, не згідні з рішенням зборів, одержать можливість продати свої акції. Вчора "Дніпроенерго" оголосило про викуп акцій по 1,59 тис. грн. за штуку. За інформацією Першої фондової торгової системи, це відповідає середній ціні паперів "Дніпроенерго" за останні шість місяців.

Вчора на момент завершення торгів акції "Дніпроенерго" купувалися по 1,86 тис. грн за штуку. Не дивлячись на це, міноритарні акціонери вважають ціну, запропоновану "Дніпроенерго", справедливою. "Після повідомлення про те, що „Дніпроенерго” продають ДПЕК, акції компанії виросли в ціні. А сума, яку запропонувала ДПЕК, є середньою за останні шість місяців, - говорить аналітик „Альфа-капіталу” Максим Нікуляк.— Проте ця ціна нас влаштовує".

За його словами, експерти чекали, що "Дніпроенерго" запропонує викупити акції по 1 тис. грн. за штуку. "У електроенергетиці це перший випадок викупу акцій при допемісії", - повідомляє аналітик Millenium Capital (міноритарний акціонер "Дніпроенерго") Богдан Кочубей.

Втім, не дивлячись на пропозицію продати акції компанії, міноритарії поки не поспішають цього робити. "Я вважаю, що є сенс їх притримати. ДПЕК — промисловий інвестор, і вона реально підтягатиме „Дніпроенерго”, а в майбутньому взагалі вийде на міжнародні біржі, - говорить аналітик Foyil Securities Роман Захаров.— Тому масових продажів акцій, швидше за все, не буде".

З ним погоджується пан Нікуляк. Найближчими роками після проведення модернізації він чекає підвищення ринкової вартості "Дніпроенерго" не менше ніж на 30% — до 1,9 млрд.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: