Ахметов почав будувати вітрові електростанції

Донбасівська енергетична компанія, підконтрольна Рінату Ахметову, витратить на вітроенергетику "мільйони доларів".

Донбасівська паливно-енергетична компанія, яка об'єднує енергетичні активи мільярдера Ріната Ахметова, почала освоювати новий напрям – вітроенергетику. Компанія створила підприємство Wind Power, яке реалізовуватиме проекти в цьому напрямі.

"Наше стратегічне завдання - вітроенергетика - повинна становити не менше 20% в портфелі потужностей ДТЕК", - повідомив генеральний директор компанії Максим Тимченко.

В поточному році на розвиток вітроенергетики ДТЕК витратить більше 20 мільйонів гривень. Надалі інвестиції обчислюватимуться "мільйонами доларів", розповів Тимченко.

Зараз холдинг розглядає можливість розміщення вітряних електростанцій на узбережжі Азовського моря, в Донецькій і Запорізькій областях. Місцеві чиновники підтверджують інтерес структур Ахметова до цього виду бізнесу.

За інформацією ЗМІ, першу так звану "вітроферму" (вітряки, розміщені рядами на певній ділянці) ДТЕК має намір запустити через рік-два. На думку глави правління Української вітроенергетичної асоціації Андрія Конеченкова, її основою цілком може стати Новоазовська вітроелектростанція на Донеччині, яка перебуває під керівництвом ДТЕК. "Там працює кваліфікований персонал, який зможе реалізувати проект", - вважає він.

Водночас Конеченков зазначив, що устаткування Новоазовської станції застаріле. "Якщо Wind Power захоче поставити нові сучасні мегаваттні агрегати, компанії доведеться провести наново низку досліджень. Наприклад, один рік знадобиться на вивчення вітрового потенціалу і орнітології", - переконаний експерт.

Крім того, досить багато часу займає оформлення юридичних документів на відведення землі.

На думку аналітиків, якщо ДТЕК реалізує заявлені плани (щодо 20%-ї долі вітроенергетики), то вітряки компанії видаватимуть до 6 мільярдів кіловат-година електроенергії на рік.

Для цього потужність Wind Power має становити 2 тисячі мегават, що можна порівняти з потужністю енергогенеруючої компанії "Донбасенерго". "Будівництво таких потужностей зажадає значних фінансових вливань. Очевидно, ДТЕК необхідно буде залучати кредитні кошти", - прогнозує аналітик інвесткомпанії "Сократ" Сергій Невмержицкий.

Експерти вважають проект перспективним. В першу чергу, завдяки введенню Верховною радою "зеленого тарифу" на електроенергію. Суть його в тому, що електроенергію, яку виробляють з альтернативних джерел, "Енергоринок" купуватиме за завищеною ціною, а різниця в тарифах покриватиметься за рахунок дотацій.

Так, якщо зараз вітрові станції продають електроенергію за ціною близько 300-600 гривень за мегават-годину, то за "зеленим тарифом" вона коштуватиме до 1,2 тисяч гривень.

Наразі вітряки в Україні виробляють близько 0,1% від усього обсягу. Встановлена потужність всіх працюючих вітроагрегатів становить 90 мегават, з яких 59 мегават - вітряки в Криму. Приватних вітряних електростанцій в Україні поки що немає.

Читайте також:

Українська економіка обвалилася на 21%

"Криворіжсталь" скоротила робочий тиждень своїм працівникам

ЄБРР надасть Україні 8 мільйонів доларів на енергетику

Підсумки "кризового року" для найбільших компаній світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: