Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ахметов рахує мільярдні збитки, а гаманець Порошенка поповнився на $ 100 млн. Рейтинг Forbes

Ахметов рахує мільярдні збитки, а гаманець Порошенка поповнився на $ 100 млн. Рейтинг Forbes

Із першої десятки найбагатших вибули Вадим Новинський, а також Костянтин Жеваго.  

Видання "Forbes Україна" представило новий рейтинг найбагатших людей України. Редакція зазначає, що зрушення в товарно-географічній структурі українського експорту, а також трансформація в політичному житті України спровокували низку суттєвих змін у списку.

Перше місце в рейтингу вже за традицією посів Рінат Ахметов. Видання пише, що його статки за останній рік знизилися на $ 4,6 млрд, і тепер вони становлять $ 2,3 млрд. Зниження вартості активів мільярдера пов'язують зі спадом світових цін на залізорудну сировину і метал. Також знизився попит на продукцію ГМК і всередині країни. Майже всі підприємства Ріната Ахметова мають велику заборгованість перед кредиторами.

На другому місці Ігор Коломойський, статки якого оцінили в $ 1,3 млрд. За останні п'ять років його статки знизилися більш ніж удвічі, пише Forbes. Торік, як відомо, він залишив посаду очільника ОДА Дніпропетровської області.

На третьому місці - Геннадій Боголюбов. Він зберіг розмір своїх статків на колишньому рівні – $ 1,3 млрд. Через анексію Криму та війну в зоні АТО ПриватБанк втратив кілька сотень відділень і кардинально зменшив виторг – до 267 млн грн. Проте саме ПриватБанк сьогодні входить до списку системно важливих для країни банків, наголошує видання.

Віктор Пінчук опинився на четвертому місці. Його статки оцінили у $ 1,2 млрд. Як пише Forbes, останні кілька місяців для мільярдери були успішними: йому вдалося укласти мирові угоди відразу за двома позовами до Коломойського

До п'ятірки лідерів увійшов Юрій Косюк зі статками $ 1 млрд. Він і надалі інвестує в розвиток бізнесу попри кризу: 2016-го тільки в українські проекти буде вкладено до $ 110 млн. До того ж Косюк запускає власне виробництво і переробку м'яса птиці в Нідерландах.

Президент Петро Порошенко опинився на шостому місці зі статками у $ 858 млн. За останній рік вони зросли на $ 100 млн. Крім корпорації Roshen, яку Порошенко передав у "сліпий траст", він володіє Міжнародним інвестиційним банком, є бенефіціаром холдингу "Укрпромінвест-Агро", володіє низкою активів у крохмальній, автомобільній, суднобудівній і машинобудівній галузях. Крім того, у мультимільйонера є кілька національних і регіональних телерадіокомпаній, наголошує видання.

Статки Олексія Вадатурського, який перебуває на сьомому місці, за рік зросли на 50%, їх оцінюють у $ 840 млн. Незважаючи на кризу, Вадатурський активно інвестує в розвиток "Нібулону". У планах на 2016-й – вкласти близько $ 60 млн, що удвічі більше за показники 2015 року.

Олександр Ярославський, за яким - восьме місце рейтингу Forbes, має $ 721 млн. Наразі Ярославський не поспішає інвестувати в нові проекти: потрібні відповідні сигнали від влади, пише видання.

Дев'яте місце серед найбагатших людей України посів Андрій Веревський: його статки оцінюють у $ 694 млн. За підсумками 2015-го чистий прибуток його компанії "Кернел" становить $ 106,9 млн проти збитку $ 98,3 млн 2014-го.

Екс-мер Києва Леонід Черновецький замикає десятку найбагатших людей країни: його статки оцінюють у $ 680 млн. Сам Черновецький нині проживає в Грузії, де і має намір провести решту життя. Всіма бізнес-справами займається його син Степан.

Forbes зазначає, що із першої десятки рейтингу вибули Вадим Новинський, який володіє чвертю "Метінвесту", а також власник Ferrexpo Костянтин Жеваго. Загальні статки "сотні" у цілому зменшилися на чверть і тепер становлять всього $ 20 млрд. Для порівняння: у найбагатшої людини світу – Білла Гейтса – близько $ 76 млрд.

"На зменшення статків найбагатших людей країни вплинули відразу декілька чинників. Це й спад цін на сировину, що призвів до вичерпання фінансових потоків від продажу металу, руди, зниження продажів хімічної продукції, просідання машинобудівної галузі, зупинення заводів у зоні АТО, а також втрата російського ринку збуту", - зазначають у виданні.

Водночас Forbes визначає основними точками зростання розвиток аграрного сектору і харчової промисловості, завдяки чому в рейтингу вперше з'явилися Віталій Хомутиннік (Uniline Finance Ltd), Сергій Кролевець (засновник "Ерідон"), Рафаель Гороян ( "Прометей"), а також Дмитро Кравченко (LNZ Group); фармацевтики: на кілька рядків піднялися Філя Жебровська ("Фармак"), а також Володимир і Гліб Загорії ("Дарниця"). Вперше у список найбагатших потрапили власники великих дистриб'юторів ліків: Андрій Губський ("Оптима-Фарм"), Олександр Дитятковський і Олександр Суходольський ("БаДМ") та Валерій Кондрук ("Фармпланета"). Вперше потрапив до сотні і засновник найбільшого e-commerce-проекту країни Rozetka.ua Владислав Чечоткін.

1 березня оновився найпрестижніший рейтинг доларових мільярдерів всієї планети – американський журнал Forbes вийшов у світ з тридцятим за рахунком щорічним рейтингом. Так співзасновник Microsoft Білл Гейтс вкотре став найбагатшою людиною світу, очоливши глобальний рейтинг мільярдерів Forbes зі статком у $ 75 млрд.

Залиште свій коментар

Вибір редакції