Акімова розповіла про інфляцію і ріст ВВП

В Адміністрації Януковича пообіцяли ріст ВВП в 2010 році до 3%, а прогноз інфляції корегуватимуть в залежності від зміни тарифної політики.

Перший заступник голови Адміністрації президента - представник президента в Кабінеті міністрів Ірина Акімова спрогнозувала, що ВВП України в 2010 році може вирости на 3-3,1%.

"Прогнози (Адміністрації президента і Кабміну) можуть співпадати і не співпадати. Працюють експерти, можуть різнитися точки зору. Зараз би мені хотілося, щоб в першу чергу Кабмін допрацював свої макроекономічні прогнози, тільки після цього, як буде озвучений останній варіант, - те, що ми сьогодні слухали на Кабміні, це все-таки був варіант проміжний, - після цього його можна критикувати, в хорошому сенсі слова", - сказала вона.

"З приводу інфляції, - можна, напевно, сперечатися. Тут прогноз може дещо розійтися. І він розходитиметься залежно від одного чинника. Як змінюватиметься тарифна політика для населення в частині цін на газ, і цін на електроенергію", - пояснила Акімова.

В той же час, вона повідомила, що "сьогодні на засіданні уряду озвучувалася цифра інфляції в споживчому секторі трохи менше 13%".

Також Акімова заявила, що бюджетний дефіцит України в 2010 році не повинен перевищити рівень 6-7% ВВП в порівнянні з 12% ВВП в 2009 році.

Вона відзначила, що граничний рівень дефіциту на рівні 4% ВВП, який рекомендують міжнародні фінансові організації (МФО), недосяжний із-за високого фактичного дефіциту минулого року.

Нагадаємо, Україна стала лідером за зростанням споживчих цін серед країн СНД в січні 2010 року в порівнянні з цінами січня минулого року.

Згідно із повідомленням Держкомстату, у січні 2010 року у порівнянні з відповідним періодом 2009 року споживчі ціни в Україні виросли на 11,1%.

Читайте також:

Уряд уточнив розмір українського боргу

Борг України сягнув критичного рівня - майже 100% ВВП

Азаров: Тимошенко зменшила валютні резерви до межі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: