Активи "Ощадбанку" в анексованому Криму. РФ оскаржила перемогу України в арбітражі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росія не хоче відшкодовувати 1,3 млрд доларів.

РФ подала апеляцію на рішенння арбітражу Парижа за позовом українського "Ощадбанку", вказавши, що кримське відділення установи не підпадає під дію договору про захист інвестицій.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства юстиції РФ.

Зазначається, що виявлені докази "дозволили РФ на підставі норм французького права звернутися 19 серпня за переглядом арбітражного рішення в той же суд, який виніс перше рішення".

"Кримське відділення Ощадбанку, про експропріацію якого заявляє банк, також існувало вже за радянських часів і було частиною "Ощадбанку" ще до 1992 року. "Ощадбанк" промовчав про ці факти в арбітражному розгляді", - йдеться в повідомленні.

У Мін'юсті нагадали, що від 2018 року РФ оскаржує правомірність арбітражних рішень, винесених за позовами Ігоря Коломойського і Ріната Ахметова і підконтрольних їм компаній, а також за позовами держкомпаній України, поданих в рамках двосторонньої угоди Росії і України про заохочення і взаємний захист інвестицій і пов'язаних з активами в Криму.

"Під час зазначеної роботи були виявлені внутрішні документи одного з позивачів - "Ощадбанку", які свідчать про те, що його так звана інвестиція ніколи не захищалася зазначеною угодою", - йдеться в пресрелізі.

Наприкінці листопада минулого року, міжнародний арбітраж задовольнив позов державного "Ощадбанку" до Російської Федерації про відшкодування збитків, заподіяних анексією Криму. Позов задоволено в повному обсязі – сума позову склала $1,3 млрд.

Пізніше голова правління банку Андрій Пишний повідомив, що сума штрафу, який Росія має виплатити "Ощадбанку" за захоплення його майна у Криму, щодня зростає на $97 тис. (2,7 млн грн).

23 липня Київський апеляційний суд дозволив стягнути з Росії $1,3 млрд на користь "Ощадбанку" за захоплення активів банку в анексованому Криму.

Відео "Ощадбанк" виграв у міжнародному суді справу проти Росії

Згідно з рішенням Арбітражного трибуналу в Парижі, Москва має виплатити українському державному банку мільярд триста мільйонів доларів. Це відшкодування збитків, завданих незаконною анексією півострова. Росія вже заявила: ухвали не визнає та виконувати її не збирається.

"Ощадбанк" виграв у міжнародному суді справу проти Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції