Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Активісти Автомайдану заявили про тиск з боку військової прокуратури через розслідування про суддю

Вони стверджують, що виявили в служителя Феміди незадекларований автомобіль на нелегальних номерах та розкішний маєток.

Голова Голосіївського районного суду міста Києва – Олена Первушина - разом із родиною проживає у чималому будинку площею 470 квадратних метрів в селі Проців поблизу Києва, що належить її колишньому чоловікові.

Водночас, згідно із деклараціями за 2014 та 2015 роки, єдиним доходом родини Олени Сергіївни є її суддівська заробітна плата, зазначають активісти проекту "Автомайдану" -  Prosud.

"У декларації за 2014 рік також не значиться жодного рухомого чи нерухомого майна судді. Однак, заповнюючи електронну декларацію, Олена Сергіївна все ж таки згадала про житло, а саме чималий будинок площею 470м2 в селі Проців, поблизу Києва, що належить її колишньому чоловікові. Лише згідно з офіційними даними реєстру, ціна даного будинку перевищує 1,5 млн грн, сьогодні ж житлову нерухомість подібної площі в цьому місці можна купити щонайменше за 5 млн грн", - наголошують активісти.

Зі слів сусідів, родина проживає в цьому будинку лише влітку та на вихідних.

"З цього постає питання – де живе Олена Сергіївна в інший час, адже, жодної іншої нерухомості Олена Первушина не декларує. Відзначимо, що і цей будинок не вказаний у попередніх деклараціях голови суду, хоча, відповідно до нової декларації, права на нього виникли у неї ще у 2010 році, а декларації минулих років також передбачали необхідність вказувати права користування житлом", - вказали активісти.

Крім того, в декларації не вказано чоловіка Первушиної, лише донька. Однак, проживає вона в будинку чоловіка, йдеться в розслідуванні. 

Активісти стверджують, що після того, як вони зацікавилися автівкою судді, ними своэю чергою зацікавилися СБУ та військова прокуратура. Так, до них надійшла інформація про те, що начебто пані Первушина користується незадекларованим автомобілем Toyota Land Cruiser 200 з державним номером: АА 8558 СВ. Однак біля суду вони помітили такий автомобіль, але з іншими державними номерами -  АА 9770 НС. За даними активістів, жоден з цих номерних знаків не закріплений за автомобілем Toyota Land Cruiser.

Вони заявили, що 24 листопада о 7 ранку додому до одного з активістів "завітали" представники військової прокуратури та СБУ з обшуком. В ухвалі суду був зазначений автомобіль Шкода, з якого нібито за Первушиною "вели спостереження", а потім і "переслідували". Однак він жодним чином не стосується активіста, у якого здійснювався обшук, і Автомайдану взагалі, наголосили у Prosud.

"Великим питанням є і чому взагалі ця справа розслідується військовою прокуратурою, адже вона підслідна поліції", - заявили в Автомайдані і розповіли, що на них намагалися виходити незнайомі люди з проханнями не публікувати розслідування про суддю, тому що вона "робить дуже багато "корисного" для військової прокуратури".

Раніше Prosud публікували розслідування, в якому виявили, що заступник голови апеляційного суду Полтавської області Сергій Гальонкін має найбільший задекларований серед суддів області будинок - його площа становить 661 квадратних метрів і збудований він у вигляді церкви.

Залиште свій коментар

Вибір редакції