Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Альтернатива Росії. Білорусь хоче купувати нафту в сусідніх країнах, зокрема в Україні

Мінськ не задовольняють фінансові питання співпраці з російськими компаніями.

Білорусі не подобаються умови російських компаній і тому вона шукає альтернативи постачання нафти. Зокрема, Мінськ направив відповідні пропозиції Україні, Азербайджану, Казахстану, Польщі, країнам Балтії.

Про це заявив перший віцепрем'єр Білорусі Дмитро Крутий за підсумками наради у президента, передає "БЕЛТА".

"Якихось нових нюансів переговорів з Російською Федерацією у нас на сьогоднішній день немає. Ми як і раніше дотримуємося позиції, що в умовах реалізації податкового маневру і щорічного збільшення вартості нафти для Білорусі за рахунок зменшення мита платити премію російським нафтовим компаніям у тому розмірі, в якому ми домовлялися це робити в 2011 році, сьогодні не має ніякого сенсу. Це просто економічно недоцільно", - підкреслив Крутий.

Він зазначив, що російські партнери "поки не хочуть рухатися за розміром цієї премії". Назустріч пішла лише компанія Михайла Гуцерієва "Славнефть".

"Триває переговорний процес. Ми розіслали всім свої пропозиції. Вважаємо, що від білоруського ринку в будь-якому випадку відмахнутися просто так дуже складно: ми є великим споживачем російської нафти (близько 10% російського експорту). Переговори триватимуть, і, я сподіваюся, рішення буде знайдено", - сказав перший віцепрем'єр Білорусі.

Водночас білоруський уряд продовжує відпрацьовувати схему альтернативних постачань нафти.

"Ми розіслали відповідні комерційні пропозиції. Всі комерційні служби наших заводів, "Білоруської нафтової компанії" перебувають на переговорах практично в щоденному режимі. Думаю, тут ми теж скоро отримаємо альтернативні варіанти поставки конкретної нафти. Всі можливі країни: і Україна, і Польща, і країни Балтії, і Казахстан, Азербайджан. Ми зараз зайнялися цим питанням", - зазначив Крутий.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" планує купувати бензин та дизпальне в Білорусі.

Відео Бензин дешевшає: нафтові трейдери пообіцяли відреагувати на здорожчання гривні

На деяких мережевих АЗС уже поміняли цифри на табло. Однак, до рекомендованої владою цифри - 25 гривень 60 копійок, поки все одно не дотягнули. Середня вартість 95 бензину нині 27,62. Порівняно із вчорашнім днем, це дешевше на 58 копійок.    

Бензин дешевшає: нафтові трейдери пообіцяли відреагувати на здорожчання гривні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції