Американці витіснять "Газпром" з литовського ринку

Американці запропонували Литві зріджений газ на третину дешевший, ніж російський.

Американська компанія Cheniere Energy, Inc., США, з якою литовська Klaipedos nafta підписала протокол про наміри щодо постачання зрідженого природного газу (ЗПГ), готова продавати його за ціною значно нижчою, ніж російське ВАТ "Газпром".

Про це стверджує міністр енергетики Литви Арвідас Сякмокас.

"Газ, пропонований американцями, на третину дешевший, ніж той, який ми сьогодні отримуємо від "Газпрому", - сказав він.

Сякмокас висловив упевненість в тому, що через три роки в Клайпедському порту буде введений в експлуатацію і приєднаний до ЗПГ-терміналу магістральний газопровід.

Генеральний директор Klaipedos nafta Рокас Масюліс зазначив, що початкова планова потужність терміналу становитиме від 1,5 млн до 2,2 млн т на рік з подальшою перспективою розширення.

Нагадаємо, Klaipedos nafta, що реалізує проект будівництва в Клайпеді терміналу ЗПГ, досягла домовленості з Cheniere про умови закупівлі та постачання зрідженого газу. Якщо подальші переговори між сторонами будуть успішними, планується підписати договір про довгострокові постачання.

Влітку минулого року уряд Литви ухвалив рішення про будівництво ЗПГ-терміналу. Передбачувана потужність становитиме 3 млрд куб. м - вся річна потреба країни. Реалізацією проекту займається оператор терміналу нафтопродуктів Klaipedos nafta, що перебуває в управлінні держави. Будівництво планується почати в 2011 році і завершити до 2014 року.

Нагадаємо, що ціна газу для Європи за довгостроковими контрактами "Газпрому" в грудні очікується на рівні 500 доларів за тисячу кубометрів. Про це заявив голова правління концерну Олексій Міллер.

Читайте також:

"Газпром" планує підняти ціну на газ до 500 доларів для Європи

"Газпром" увійшов до трійки найприбутковіших компаній світу

Газ для України подорожчає на 30%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: