Американські банки почали розморожувати кредити

Міністр фінансів США знайшов у американських банках більше грошей, ніж їм необхідно, і побачив на фінансовому ринку позитивні тенденції.

Переважна більшість американських банків має більший капітал, ніж їм необхідно.

Про це заявив міністр фінансів США Тімоті Гайтнер.

Він також зазначив, що бачить сигнали розмороження кредитних ринків і свідчення того, що довіра починає відновлюватися.

"Індикатори ринку міжбанківського кредитування, показники корпоративної емісії і кредитні спреди в цілому дозволяють говорити про поліпшення довіри до стабільності системи і певне розмороження кредитних ринків", - заявив Гайтнер у зверненні до комітету американського Конгресу, що відстежує реалізацію програми TARP.

На думку керівника Мінфіну, коштів TARP достатньо для проведення операцій із порятунку банків. За словами урядовця, в рамках цієї програми буде доступне близько 135 із 700 мільярдів доларів, спочатку виділених Конгресом.

Небажання банків видавати кредити поступово знижується до рівня, що спостерігався у вересні 2008 року, ще до банкрутства Lehman Brothers. Це є ознакою дієвості заходів зі стабілізації фінансового сектора в США і Європі.

Так званий спред LIBOR-OIS, який показує різницю між ставками по доларових кредитах на три місяці та індексними стовбурами overnight (показник дефіциту ліквідності на ринках), звузився напередодні до 90 базисних пунктів - найнижчого значення з 15 вересня 2008 року, коли було оголошено про банкрутство Lehman.

12 вересня 2008 року, до новин про колапс інвестбанку Lehman Brothers, цей показник становив 87 базисних пунктів. До 10 жовтня він збільшився до 364 базисних пунктів. Федеральна резервна система США використовує цей індикатор для оцінки відношення до ризику на кредитно-грошовому ринку.

Середнє значення спреда за період з початку 2001 року по липень 2007 року (до початку фінансової кризи) становило 11 базисних пунктів.

Читайте також:

МВФ оцінив збитки від економічної кризи в чотири трильйони

Найбільша корпорація США недорахувалася третини прибутків

Ющенко: Україна вже на дні економічної кризи

Для чего я читаю банковские сайты

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: