Американський експерт порадив українцям боротися з корупцією за прикладом Гватемали

Задля подолання корупції слід створити установу з ознаками міжнародного трибуналу.

В Україні в умовах, коли система суду та прокуратури вважаються наскрізь корумпованими, подолати корупцію можна лише створивши спеціальну установу із ознаками міжнародного трибуналу.

Про це заявив колишній співробітник Агенції США з міжнародного розвитку USAID, який займався менеджментом економічних реформ у державах колишнього СРСР, Джош Коген.

"Хоча громадськість продовжує вимагати, щоб влада реально боролась із корупцією, представники "старої гвардії" в уряді та парламенті продовжують боротись ... із змінами на кожному кроці. Так що можна зробити у такій ситуації? Навдивовиж, найкориснішим для України прикладом могла би стати маленька та далека від України, центральноамериканська країна Гватемала", - пише Коген на сторінках видання The Foreign Policy, повідомляє Голос Америки.

Він радить звернути увагу на досвід роботи Міжнародної комісії проти безкарності у Гватемалі. Цій установі, створеній спільними зусиллями уряду країни та ООН, було надано унікальні повноваження, а уряд фактично відмовився від частини суверенних повноважень заради надання CICIG реальних повноважень для ефективної боротьби із корупцією.

 CICIG розслідувала понад 200 справ щодо корупції та висунула звинувачення проти 160 чинних та колишніх чиновників.

На його думку, в Україні агенція має почати працювати з мандатом щонайменше на 5 років, а США та західні донори мають наперед профінансувати цю роботу – це 200 мільйонів доларів.

"Українська CICIG має мати можливість самостійно порушувати кримінальні справи на додачу до мандату на їх розслідування. Агенція має бути виведена за межі української судової системи, оскільки українські судді повністю корумповані", - пише Коген.

Нагадаємо, що Віктор Янукович очолив топ-15 корупціонерів світу за версією Transparency International в рамках кампанії Unmask the corrupt.

До топ-15 кандидатур потрапили злочинці, яких обрала команда експертів. Головними критеріями відбору були: безкарність, найбільший збіг з визначенням корупції у великих масштабах, міжнародний характер.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: