Американський рекорд: ринкова вартість корпорації Apple перевищила позначку в два трильйони доларів

Дата публікації
Перегляди
3215
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Американський рекорд: ринкова вартість корпорації Apple перевищила позначку в два трильйони доларів

Фото: Associated Press

Вперше в історії американська компанія досягла біржової вартості більше двох трильйонів доларів.

Компанія Apple вчергове встановила рекорд: у середу, 19 серпня, її ринкова вартість вперше перевищила позначку в два трильйони доларів США.

Досі жодна американська компанія не мала такої біржової вартості, передає інформагенція DPA.

Для досягнення рекордного рівня ринкової капіталізації вистачило подорожчання акцій більш ніж на один відсоток під час торгів у середу - до понад 467 доларів за акцію.

Від початку року акції цього каліфорнійського технологічного велетня пережили на біржі справжнє ралі - на початку року одна акція коштувала майже 300 доларів.

Компанія Apple не вперше входить у біржову історію: у серпні 2018 року Apple стала першою американською корпорацією, що досягла ринкової капіталізації в один трильйон доларів.

Утім, нині Apple не єдина з американських технологічних компаній, котра переживає стале зростання курсу акцій. Так, компанії Microsoft і Amazon також постійно прямують до двотрильйонної позначки щодо ринкової капіталізації.

Однак, на торгах у середу їм було далеко до цього показника - біржова вартість Microsoft досягла 1,6 трильйона доларів, а вартість найбільшого гравця серед онлайн-ритейлерів оцінили в 1,65 трильйона.

Аналітики пояснюють нинішнє стале зростання курсів американських техгігантів насамперед значним інвестиційним тиском на фінансових ринках, де фіксується забагато дешевих грошей, наданих центробанками.

Попри це Apple - не перша компанія в світі, що досягла двотрильйонної біржової вартості. У грудні 2019 року саудівська нафтова компанія Saudi Aramco також подолала цю позначку після IPO, однак, протриматися довго на такому рівні саудівському нафтогазовому велетню не вдалося. Нині біржова вартість Saudi Aramco значно нижча.

Нагадаємо, американський президент Дональд Трамп дав китайській компанії ByteDance 90 днів на те, щоб позбутися усіх активів для діяльності соцмедійного застосунку TikTok на території США. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3215
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація