Американці програли аукціон на розробку родовища нафти в Іраку

Перший після повалення Саддама Хусейна аукціон на видобуток нафти в Іраку виграв британсько-китайський консорціум.

Консорціум британської British Petroleum і китайської CNPC International виграв право на розробку нафтового родовища "Румаїла" (Rumaila) в Іраку, передає міністерство нафти країни. Іншим претендентом на "Румаїлу" був консорціум американської Exxon Mobil та малайзійської Petronas.

Родовище "Румаїла" вважається за найбільше в Іраку серед усіх, вже введених в експлуатацію. Щодня на ньому добувається трохи менше мільйона барелів нафти, а його запаси оцінюються в 17 мільярдів барелів.

За даними презентації обох консорціумів, американці і малайці були готові збільшити видобуток до 3,1 мільйонів барелів на добу за середньою вартістю в 4,8 долара за барель. У свою чергу, британці і китайці пропонували добувати 2,85 мільйона барелів на добу по 3,99 доларів за барель, передає Bloomberg.

Тендером на "Румаїлу" відкрилася ціла низка аукціонів, в рамках яких уряд Іраку планує реалізувати частку своїх нафтових і газових родовищ. Вважається, що залучення крупних інвесторів допоможе Іраку в нарощуванні видобутку. Зараз в цій країні добувається 2,3-2,4 мільйона барелів на добу. Протягом п'яти років Ірак планує довести цей показник до шести мільйонів барелів.

Аукціони на розробку родовищ в Іраку не проводилися з часів правління Саддама Хусейна. При цьому тендери, проведені режимом Хусейна, були багато разів оскаржені. Зокрема, Ірак розірвав угоду на розробку родовища Західна Курна-2 російським "Лукойлом", підписану ще в 1997 році.

Запаси нафти в Іраку оцінюються в 115 мільярдів барелів. По цьому показнику країна займає третє місце в світі. Що стосується газу, то доведені запаси складають 112 трильйонів кубометрів. При цьому близько 60 відсотків здобутого газу в Іраку спалюється, оскільки йому немає вживання.

Зазначимо, сьогодні, 30 червня, почалося виведення американських військ із окупованого Іраку згідно з планами адміністрації Барака Обами.

Читайте також:

Продано 18% акцій найбільшого нафтопереробного заводу України

Євросоюз створює екстрені резерви нафти

Світових запасів нафти вистачить на 42 роки

Лівія буде постачати нафту до України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: