АМК оштрафував енергетиків

Відомство Олексія Костусєва оштрафувало компанії "Нафтогаз України" та "Укргаз-Енерго" на 300 тисяч гривень кожну за погоджені антиконкурентні дії.

Олексій Костусєв
Архів
АМКУ стежить за порушеннями конкуретної боротьби на ринку. (Фото: УНІАН)

<Антимонопольний комітет України оштрафував Національну акціонерну компанію "Нафтогаз України" і спільне підприємство "Укргаз-Енерго" на 300 тис. гривень кожного за погоджені антиконкурентні дії.

Відповідне рішення комітет прийняв на засіданні в четвер.

Комітет установив, що в 2006 році компанії підписали угоду, відповідно до якої "Нафтогаз України" купує в "Укргаз-Енерго" газ винятково для його реалізації своїм дочірнім підприємствам "Газ України" і "Газ-Тепло" для подальшої поставки підприємствам комунальної теплоенергетики, бюджетним організаціям, а також компанії "Укртрансгаз" для забезпечення його власних технологічних потреб.

Інший договір, укладений у 2006 році, передбачає, що "Нафтогаз України" купує в "Укргаз-Енерго" газ для його реалізації "Газу України" з метою поставки промисловим споживачам і енергогенеруючим компаніям, а також "Укртрансгазу" для подальшої реалізації газу як моторного палива.

Кожний із цих договорів містить пункти, згідно з якими "Нафтогаз України" зобов'язується не продавати й не відчужувати будь-яким іншим способом отриманий за цими договорами газ іншим господарюючим суб'єктам. 

На думку комітету, компанії, які підписали ці угоди, обмежили інших господарюючих суб'єктів, зокрема промислових споживачів, у праві вільного вибору постачальника газу й умовах його поставки.

У ході засідання комітету представники компаній визнали погоджені антиконкурентні дії зі свого боку й зобов'язалися заплатити штрафи в держбюджет.

Водночас, член спостережної ради "Укргаз-Енерго" Андрій Галущак зазначив, що причина підписання вищевказаних договорів - неузгодженість між нормами законодавства, які регулюють ринок газу й антиконкурентну сферу.

Він також зазначив, що ці договори діяли тільки в 2006 році, а тепер компанії підписали нові угоди, з огляду на зміни в законодавстві.

Нафтогаз України
Архів
"Нафтогаз України" було оштрафовано. (Фото: ekta.com.ua)

Як повідомляло агентство, наприкінці 2006 року АМКУ вже штрафував "Укргаз-Енерго" на 170 тис. гривень за ненадання у встановлений строк у відповідь на відповідний запит комітету інформації для розслідування щодо відмови компанії поставляти в листопаді газ 16 промисловим підприємствам.

АМКУ рекомендував припинити такі дії.

Уже в травні 2007 "Укргаз-Енерго" підвищило ціну газу для металургійних підприємств із 976,99 гривні до 1 000,99 гривні за тис. куб. м, включивши в кінцеву ціну витрати на його зберігання.

Після цього президент Віктор Ющенко звернувся до АМКУ й Генеральної прокуратури із проханням вивчити правомірність таких дій СП.

2 лютого 2006 року "Нафтогаз України" і компанія "РосУкрЕнерго" створили спільне підприємство закрите акціонерне товариство "Укргаз-Енерго" для поставок газу в Україну.

"Укргаз-Енерго" продає газ промисловим підприємствам і теплокомуненерго, а також реалізує його "Нафтогазу Україну" для потреб населення, ТКЕ й бюджетної сфери.

"Укргаз-Енерго" купує газ у компанії "РосУкрЕнерго", яка є ексклюзивним постачальником газу в Україну.

"Нафтогаз України" - монополіст із транспортування газу транзитними газопроводами, монополіст із транспортування нафти нафтопроводами, а також найбільший добувач газу й найбільший добувач нафти в Україні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: