Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
АМКУ от-от вирішить, як покарати АЗС за "бензинову змову"

Комітет не штрафуватиме учасників змови надто суворо.

Антимонопольний комітет України має намір увечері 27 жовтня або вранці 28 жовтня ухвалити рішення за змовою ряду операторів АЗС стосовно схожих дій зі вставновлення цін на паливо.

Про це повідомив глава комітету Юрій Терентьєв, передає "Інтерфакс".

"За остаточним рішенням по штрафу: триває його обговорення, рішення буде прийнято сьогодні ввечері або завтра рано вранці", - сказав він на прес-конференції.

За словами Теретьева, АМКУ, швидше за все, не буде штрафувати учасників справи дуже суворо.

"Якщо мова йде про справжні, повноцінно працюючі підприємства, які займаються оптовою або роздрібною торгівлею, то в практиці Єврокомісії розмір штрафів може варіюватися від 0,1% до 4-5% валового обороту в залежності від інтенсивності правопорушення та рентабельності діяльності", - пояснив голова комітету.

Терентьев зазначив, що найбільш часте застосування норми штрафних санкцій, згідно з правилами Єврокомісії, становить 0,3-0,5% обороту.

"Застосування штрафних санкцій за шкалою ближче до максимуму в цих умовах з точки зору фактичної діяльності суб'єктів, їх економічного становища та економічного стану всього ринку нафтопродуктів України на тлі скорочення на 35-40%, напевно, не зовсім коректно", - сказав він.

Глава АМКУ нагадав, що наразі комітет розслідує справи про узгоджені дії на аукціонах з продажу української нафти і скрапленого газу.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет почав розгляд справи за ознаками вчинення АЗС антиконкурентних узгоджених дій. Про це повідомляє прес-служба АМКУ. Зокрема, йдеться про змову між операторами ринку, які здійснюють діяльність АЗС під брендами "Авіас", "Авіас плюс", "Укрнафта", "ANP", "Мавекс", "Sentosa Oil", "Юкон", "Юкон сервіс", "Rubix" та "ЗНП".

Також комітетом здійснюється розгляд справи про порушення компаніями "Золотий екватор", "ВОГ Рітейл", "Окконафтопродукт", "Альянс Холдинг", "СОКАР ПЕТРОЛЕУМ",  "АМІК Україна", "Параллель – М ЛТД" законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних узгоджених дій на ринках роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів.

У лютому Антимонопольний комітет почав розгляд справи за ознаками вчинення операторами ринку реалізації бензину антиконкурентних узгоджених дій. Стрімке здешевлення нафти протягом 2015 року та на початку 2016 року на світових ринках зумовило зниження вартості бензинів та дизельного пального на європейських ринках. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції