АМКУ підозрює Міненерго та енергетичні компанії в домовленостях щодо підвищення цін на вугілля

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Спільні наради учасників ринку відбувалися у 2017-2018 роках.

Міненерго спільно з українськими енергокомпаніями після спільних нарад могли домовитися про підвищення цін на вугілля, яке купують ТЕС та ТЕЦ. Такі дії можуть розцінюватися як порушення антимонопольного законодавства.

"Протягом 2017-2018 років Міністерством енергетики та вугільної промисловості за участю ДП "Держвуглепостач", ПАТ "Донбасенерго", ТОВ "ДТЕК Енерго", ДПЗД "Укрінтеренерго", ПрАТ "Черкаське хімволокно", ТОВ Фірма "Технова" проводились наради задля досягнення домовленостей щодо цін на вугільну продукцію державних підприємств для генеруючих компаній ТЕС та ТЕЦ, що підтверджено протоколами цих нарад", - зазначили в Антимонопольному комітеті України.

В АМКУ нагадали, що "ДП "Держвуглепостач", ТОВ "ДТЕК Енерго", ПАТ "Донбасенерго", ДПЗД "Укрінтеренерго", ПрАТ "Черкаське хімволокно", ТОВ Фірма "Технова", а також суб’єкти господарювання, які пов’язані з ними відносинами контролю, здійснюють діяльність на ринках електричної енергії та енергетичного вугілля, та є між собою потенційними конкурентами. Підтримання зазначеними компаніями пропозицій щодо підняття цін вугільної продукції для генеруючих компаній ТЕС та ТЕЦ до узгодженого рівня, могло призвести до спотворення конкуренції на відповідних ринках".

Антимонопольний комітет почав розгляд двох справ:

- справи за ознаками вчинення ДП "Держвуглепостач", ПАТ "Донбасенерго", ТОВ "ДТЕК Енерго", ДПЗД "Укрінтеренерго", ПрАТ "Черкаське хімволокно", ТОВ Фірма "Технова" антиконкурентних узгоджених дій, які могли призвести до спотворення конкуренції на ринках;

- справи за ознаками вчинення Міненерговугілля порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді схилення суб’єктів господарювання до вчинення антиконкурентих узгоджених дій та створення умов для вчинення таких порушень.

Тим часом АМКУ хоче стягнути 79 мільйонів гривень штрафу з відомої мережі АЗС. ТОВ "Альянс Холдинг" звинувачують у порушенні антимонопольного законодавства.

Залиште свій коментар

Вибір редакції