АМКУ пропонує регулювати ціни на гречку

Голова Комітету заявив, що вважає за необхідне ввести регулювання цін на крупу гречану на всьому ланцюжку, від переробників аж до торгівлі.

АМКУ пропонує ввести державне регулювання цін на гречану крупу, контроль за сівозміною цієї культури, здійснити державну закупівлю близько 15 тис. тонн цього продукту.

Про це повідомив у ході "круглого столу" голова комітету Олексій Костусєв у понеділок.

"Ми вважаємо за необхідне ввести регулювання цін на крупу гречану на всьому ланцюжку, від переробників аж до торгівлі. Це - торгова націнка", - сказав він.

За словами Костусєва, АМКУ пропонує президенту Віктору Януковичу і прем'єру Миколі Азарову заходи, "які можуть стабілізувати цей ринок і позитивно на ньому позначитися".

"Ми пропонуємо з метою підвищення врожайності гречки запровадити державне регулювання сівозміни", - сказав Костусєв.

"Необхідно здійснити закупівлю гречки врожаю 2010 року в обсязі не менше 10% від потреби, тобто, не менше 15 тис. тонн", - відзначив він.

Як пояснив Костусєв, тоді буде інструмент, яким держава зможе впливати на цей ринок.

Нагадаємо, зі столичних супермаркетів і ринків стрімко зникає гречана крупа. Ажіотаж на дефіцитну крупу супроводжується зростанням цін. Наразі ціна гречки підскочила до 14 гривень за кіло.

Зазначимо, схожа ситуація із гречкою спостерігається і в Росії. Аномальна спека і посуха разом з нульовими запасами привели до того, що вартість гречки в Росії зросла втричі і крупа просто зникла з полиць магазинів.

Читайте також:

В Україні гречка стає дефіцитом

Україну чекає дефіцит гречки

Україна перейде на китайську гречку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: