АМКУ встановив нову перешкоду для злиття "Київстара" та "Вымпелкома"

Антимонопольний комітет зажадав додаткової інформації про конкуренцію між підконтрольними "Альфа-групп" мобільними операторами.

Для злиття активів "Альфа-групп" і Telenor в Україні з'явилася ще одна перешкода. Антимонопольний комітет України (АМКУ) запросив в учасників об’єднання додаткову інформацію про конкуренцію між підконтрольними "Альфа-групп" мобільними операторами.

АМКУ розіслав учасникам ринку, зокрема компаніям Altimo, "Київстар", ЗАТ "Вымпел-Коммуникации" і Telenor ASA, запити для уточнення їхніх доль на вітчизняному ринку мобільного зв'язку, відносин контролю з іншими суб'єктами господарювання і наявності між ними конкуренції.

Начальник відділу по зв'язках із ЗМІ і громадськістю Богдан Якимюк пояснив, що інформація знадобилася у рамках розслідування, розпочатого у зв'язку з переглядом рішення комітету про видачу дозволу на придбання контролю компаніями Telenor ASA і Altimo над "Київстаром" і ЗАТ "Вымпел-Коммуникации".

Запити спрямовані у зв'язку з появою інформації про те, що "Альфа-групп" повернула контроль над 13,22% акцій Turkcell і таким чином посилила свій вплив у компанії, яка є акціонером "Астеліту" (ТМlife :)), уточнив Якимюк. Він підкреслив, що комітет поки не має в розпорядженні офіційної інформації про збільшення долі "Альфа-групп" в Turkcell. Компанії повинні дати відповідь до 11 серпня. "На підставі отриманої інформації ми приймемо відповідне рішення про наявність або відсутність монополізації цього ринку", - повідомили у відомстві.

Якщо факт порушення конкуренції підтвердиться, "Альфа-групп" загрожує штраф у розмірі 10% від обороту або вимога продати частину активів.

У прес-службі АМКУ також повідомили, що за дорученням Кабінету міністрів розробили спільно з НКРЗ, Мінтрансзв’язку, галузевими асоціаціями і провідними гравцями ринку зміни до закону "Про радіочастотний ресурс України", які перешкоджають концентрації частотного ресурсу в одних руках. "Комітет вважає, що зосередження частотного ресурсу в одних руках дійсно може бути серйозною проблемою для розвитку ринку мобільного зв'язку зважаючи на недостатнє законодавче регулювання цього питання", - пояснили в АМКУ.

Член комітету Верховної ради з питань транспорту і зв'язку Микола Ковзель пов'язує розслідування АМКУ з ростом тарифів на мобільний зв'язок в Україні. Він нагадує, що 30 березня "Київстар" підвищив вартість дзвінків у низці тарифних планів передоплачених послуг, а також роумінгу. Слідом за "Київстаром" МТС збільшила вартість SMS-повідомлень. "До кінця року оператори мають намір підвищити тарифи ще на 10-15%", - заявив Ковзель.

Нагадаємо, 9 березня 2010 р. АМКУ надав дозвіл компанії Telenor ASA (м. Форнебу, Норвегія) і компанії Altimo Holdings & Investments Ltd (м. Тортола, Британські Віргінські Острови) на придбання контролю над ЗАТ "Київстар Дж.Єс.Ем." (м. Київ) і компанією "Вымпел-Коммуникации" (Москва, РФ). 24 квітня АМКУ призупинив своє рішення і почав повторний розгляд справи про злиття.

У березні  АМКУ вирішив, що злиття двох компаній не призведе до монополізації українського ринку мобільного зв'язку.

Дозвіл на об'єднання ВАТ " Вымпелком ", яке володіє маркою Beeline, і ЗАТ "Київстар-GSM" у нову холдингову структуру Vimpelсom Ltd. дала також російська Федеральна антимонопольна служба (ФАС). Втім, вже 22 квітня АМКУ призупинив процес злиття двох операторів.

Читайте також:

Число абонентів мобільного зв'язку в Україні перевищило 55 мільйонів

АМКУ заборонить злиття "Київстару" та "Вымпелкому"

АМКУ визнав монополістами 8 операторів зв'язку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: