Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
АМКУ взявся за скандального російського постачальника цигарок, роботу якого заблокували активісти

Інформація про громадянство бенефіціарів перевіряється.

Антимонопольний комітет України розглядає справу про зловживання монопольним становищем з боку найбільшого дистриб'ютора цигарок в Україні "Мегаполіс-Україна", роботу якого активісти заблокували у шести містах України.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова АМКУ Юрій Терентьєв.

За його словами, Антимонопольний комітет почав розгляд справи ще 1 жовтня 2015 року, а з 27 жовтня розпочалася позапланова перевірка "Мегаполісу-Україна" - як у центральному офісі, так і по окремим регіональним структурним підрозділам.

Терентьєв зазначив, що з огляду на таємницю слідства результати розслідування на даному етапі не можуть бути розголошені.

"Після надання правової та економічної оцінки Комітет проведе слухання по справі та прийме рішення щодо наявності або відсутності зловживання ТОВ "ТК "Мегаполіс-Україна" монопольним становищем відповідно до своєї компетенції. Це може мати місце не раніше кінця лютого - початку березня 2016 року", - зазначив голова АМКУ.

Водночас Юрій Терентьєв звернув увагу активістів на те, що окрім зловживання монопольним становищем, існує низка питань, пов'язаних з "Мегаполісом-Україна" та функціонуванням тютюнового ринку, що лежать поза сферою компетенції АМКУ.

Серед цих питань - державне регулювання ціноутворення на тютюнові вироби та приналежність бенефіціарних власників ТОВ "Мегаполіс Україна" до громадянства держав, що здійснюють збройну агресію проти України, та внесення їх до санкційного списку.

"Цікавий факт: норми Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності", за якими ліцензія підлягає анулюванню в разі встановлення факту контролю за діяльністю ліцензіата осіб держав, що здійснюють збройну агресію проти України, не застосовуються до банківської діяльності, ЗМІ та (!) торгівлі тютюновими виробами", - зазначив голова АМКУ.

Крім того, чиновник не підтверджує інформацію ЗМІ про те, що у компанії нібито російські бенефіціари. "За інформацією, яка подавалася в АМКУ в 2010 році, такі особи числилися серед бенефіціарів. Зараз" Мегаполіс "заперечує наявність рассійскіх бенефіціарів на сьогодні. За документами ми бачимо кіпрські компанії. Інформацію щодо їхніх бенефіціарів зараз перевіряємо в рамках розслідування", - зазначив він.

 

МЕГАПОЛІС1 жовтня 2015 року розпочато розгляд справи за ознаками вчинення ТОВ "ТК "Мегаполіс-Україна" порушення закон...

Опубліковано Yuriy Terentyev 15 січня 2016 р.

Нагадаємо, 12 січня у шести містах України активісти заблокували роботу дистриб'ютора цигарок "Мегаполіс-Україна". За словами народного депутата Сергія Висоцького, "Мегаполіс" заснований російською компанією і "сім'єю" Віктора Януковича, а за часів минулої влади став монополістом з дистрибуції сигарет в Україні.

Як зазначив політик, власником і президентом ГК "Меркурій", до якої входить "Мегаполіс", є російський олігарх Ігор Кесаєв. Він також є одним із власників російського виробника зброї – заводу імені В. О. Дегтярьова. Висоцький додає, що Кесаєв є і главою благодійного фонду "Моноліт", який займається підтримкою  співробітників ФСБ РФ.

Після втечі Януковича і початку війни статус компанії не змінився. З української сторони в її акціонерний капітал увійшов один з регіональних "смотрящих сім'ї" Борис Кауфман. 

Раніше в руки журналістів програми "Гроші" потрапили документи, які свідчать про те, що в 2014 році одеські бізнесмени Борис Кауфман і Олександр Грановський за сприяння старшого сина Віктора Януковіча - Олександра - присвоїли всього за тисячу гривень одеський аеропорт і київський "Президент-готель" .

З листа Служби безпеки України випливало, що група бізнесменів вивела все майно аеропорту на фірму, статутний фонд якої становить 1000 грн.

У червні 2013 Vertex United придбала у медіа-холдингу UMH group, мажоритарним власником якого був нинішній глава АП Борис Ложкін.

Власниками Vertex United є все ті ж Кауфман і Грановський.

Залиште свій коментар

Вибір редакції