АМКУ з'ясовує можливе завищення цін на газ шістьма компаніями в регіонах

Дата публікації
Перегляди
1145
Поділитись:
WhatsApp
Viber
АМКУ з'ясовує можливе завищення цін на газ шістьма компаніями в регіонах

Ілюстрація / Фото: УНІАН

Шість компаній підозрюють у завищенні цін на газ для українців.

Антимонопольний комітет України розпочав розслідування проти шести постачальників газу через імовірне завищення цін на газ для населення. Щодо цього питання тривають перевірки.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

В АМКУ вважають, що дії шести компаній містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, пов'язаної із зловживання монопольним становищем на ринку. Зокрема, в Комітеті називають такі компанії: ТОВ "Київоблгаз збут", ТОВ "Житомиргаз збут", ТОВ "Чернігівгаз збут", ТОВ "Черкасигаз збут", ТОВ "Уманьгаз збут" та ДП "КиївГазЕнерджі".

Як повідомляється, фахівці виявили, що від листопада 2020 року до січня 2021 року ціни компаній в середньому перевищували тарифи їхніх конкурентів на ринку до 40%

"Ринкова ціна — результат конкуренції. А коли постачальник, використовуючи своє монопольне положення, продає на 2-2,5 гривні за кубометр дорожче, ніж конкуренти, і дорожче, ніж середньозважена ціна — це вже не ринок. З точки зору конкурентного законодавства — це ознака зловживання власним монопольним положенням", — написав голова Північного міжобласного відділення АМКУ Олексій Хмельницький у Facebook.

У  комітеті також нагадали, що від 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу і споживач може вибрати постачальника. Окрім цих компаній в областях постачають газ й інші суб’єкти господарювання. Але до 85% українців і надалі користуються послугами зазначених компаній у відповідних регіонах.

"Подібні факти виявлені також і в інших регіонах України, дослідження щодо них вже завершуються територіальними відділеннями Комітету", — йдеться в заяві АМКУ.

Читайте також:

Газ подешевшає: урядовці ухвалили постанову, якою обмежили максимальну ціну для населення

Газ подешевшає: урядовці ухвалили постанову, якою обмежили максимальну ціну для населення
Наступна публікація