АМКУ займеться цінами на газ

Антимонопольний комітет почав вивчення питання встановлення ціни на паливо компанією "Укргаз-Енерго".


"На даний момент ми відпрацьовуємо це питання, відреагувавши на звернення Федерації металургів України та декількох предприятий", - заявив голава АМКУ.

За його словами, Антимонопольний комітет зробив офіційний запит до "Укргаз-Енерго", і підприємство  має пояснити, що відбувається, і які для цього є правові підстави. 

Як відзначив Костусев, аналіз відповіді покаже, чи є порушення, для цього є чітка процедура.

Щодо становища "Укргаз-Енерго" в цілому, то, як пояснив голова АМКУ, Антимонопольний комітет зараз вивчає її діяльність за період роботи з весни минулого року.

Раніше Федерація металургів України (ФМУ) звернулася до уряду та Антимонопольного комітету (АМК) з проханням терміново вжити необхідних заходів з недопущення зростання цін і тарифів на продукцію і послуги природних монополій до кінця 2007 року, зокрема, цін на газ.

Приводом для звернення стало збільшення ціни на газ для металургійних підприємств з боку ЗАТ "УкрГаз-Энерго".

Стурбованість металургів викликало направлена "УкрГаз-Енерго" на всі метпідприємства додаткова угода, в якій відзначено, що в ціну газу включається вартість витрат ЗАТ по зберіганню газу.

При цьому в діючих договорах вже закладена вартість як самого газу, так і витрат безпосередньо самого ЗАТ "УкрГазЭнерго" у розмірі 51,5 гривень за 1000 кубометрів, рівень яких був узгоджений в Міністерстві економіки.

ФМУ вважає неприпустимим таке підвищення платні за природний газ, додаючи, що прояв диктату з боку єдиного постачальника імпортованого газу до України потребує негайного втручання з боку уряду.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: