Антимонопольний комітет схвалив об'єднання "Вымпелкома" з "Київстаром"

Джерела в обох компаніях повідомили про рішення АМКУ дозволити злиття українського і російського мобільних операторів.

Антимонопольний комітет України схвалив операцію, в результаті якої 100% найбільшого українського оператора "Київстар" і 73,9% акцій російського "Вымпелкома" (пакети норвезької "Telenor" і російської "Альфа-групп", якый належить марка Beeline) будуть передані в Vimpelcom Ltd, повідомляє російська газета "Ведомости".

Про це газеті розповіли двоє менеджерів, близьких до акціонерів обох операторів. Ніяких обмежувальних умов український комітет не виставив, додав один із співбесідників. Директор по комунікаціях Altimo (що управляє телекомунікаційними активами "Альфа-групп") Євгеній Думалкін говорить, що поки не має в своєму розпорядженні документів, підтверджуючих інформацію про рішення АМКУ.

Представник російського офісу "Telenor" Ганна Іванова-Галіцина відмовилася від коментарів, так само поступив представник "Вымпелкома". Представник "Київстару" не відповів на дзвінок "Ведомостей". Отримати коментар в АМКУ учора увечері не вдалося, на сайті відомства інформації про рішення по операції немає.

У лютому операцію схвалила російська урядова комісія з іноземних інвестицій. Вона виносилася на цю комісію, оскільки "Вымпелком" вважається стратегічним активом, а операція приведе до формальної передачі контролю в зарубіжну юрисдикцію ("Vimpelcom Ltd." зареєстрована на Бермудських островах і розквартирована в Нідерландах). Тепер операцію залишилося схвалити тільки російській Федеральній антимонопольній службі (ФАС). Вона винесе ухвалу найближчим часом, говорить чиновник відомства, що бере участь в узгодженнях.

Як пише видання, про об'єднання активів і створення "Vimpelcom Ltd." акціонери російського і українського операторів домовилися в жовтні 2009 року. Так завершився їх п'ятирічний конфлікт, спровокований самостійним виходом "Вымпелкома" в Україну. У об'єднаній компанії у "Altimo" буде 43,9% голосуючих акцій, а у "Telenor" - 35,4%.

В результаті об'єднання "Вымпелкома" з "Київстаром" буде створений "провідний оператор стільникового зв'язку на ринках, що розвиваються, із збільшеною ринковою часткою і перспективами подальшого зростання", заявляв недавно "Vimpelcom Ltd." 

Раніше народні депутати України просили екс-прем'єра Юлію Тимошенко не допустити об'єднання "Київстару" і "Вымпелкома".

На думку депутата від БЮТ Віталія Коржа, злиття призведе до фактичної монополізації радіочастотного ресурсу й істотного обмеження конкуренції на ринку мобільного зв'язку, зокрема до уповільнення темпів впровадження UMTS (стандарт зв'язку третього покоління; 3G) в країні.

Читайте також:

Росія схвалила злиття Beeline та "Київстара"

Кількість користувачів мобільного зв'язку в Україні вперше зменшилася

Тимошенко просять не допустити злиття "Київстару" і Beeline

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: