Антимонопольний комітет встановив, що тарифи в Києві не можна підвищувати

АМКУ вважає, що в столичної влади немає жодних підстав для підвищення комунальних тарифів, і обіцяє зважене рішення з цього приводу.

Антимонопольний комітет України заявив про відсутність підстав для підвищення комунальних тарифів у Києві та заявив, що чинні тарифи не мають належного економічного обґрунтування.

За висновками АМКУ, Київська міськдержадміністрація, ухвалюючи рішення щодо підвищення тарифів з 1 липня, порушила процедуру їхнього встановлення і норми закону "Про житлово-комунальні послуги", адже перед прийняттям розпорядження не було оприлюднене обґрунтування таких змін.

Між тим, зазначили у комітеті, КМДА досі не визначила виконавців послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, що робить механізми запровадження тарифів ще більш непрозорими, унеможливлює проведення перерахунків зі споживачами за ненадані чи неякісні комунальні послуги.

АМКУ наголосив, що з листопада 2008 року не змінювалися ціни на природний газ для населення, що могло б стати причиною для перегляду тарифів. "Антимонопольний комітет вимушений констатувати, що бездіяльність київської влади та відповідних муніципальних служб, які не можуть забезпечити нормальне функціонування житлово-комунальної сфери, у черговий раз призводить до перекладення всіх прорахунків на плечі споживачів", – зауважив голова АМКУ Олексій Костусєв.

За його словами, замість здійснення ефективних заходів зі збереження і раціонального використання ресурсів, влада вкотре обирає найпростіший шлях систематичного необґрунтованого підвищення тарифів, що є неприпустимим.

Чиновник додав, що АМКУ має намір завершити розслідування з цього приводу і прийняти рішення, націлене на захист вимог конкуренційного законодавства та інтересів споживачів.

Нагадаємо, 1 червня київська влада оприлюднила рішення, згідно з яким тарифи на гарячу воду та опалення з 1 липня будуть підвищені на 29-34% і 41% відповідно. Крім того, до кінця року влада має намір провести ще два підвищення задля приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня.

2 червня мер столиці Леонід Черновецький заявив, що оприлюднені тарифи на тепло і гарячу воду, які передбачається ввести з 1 липня, ще можуть коригуватися та були оприлюднені задля громадського обговорення.

Читайте також:

В Києві підвищили тарифи на гарячу воду і опалення

До кінця року комунальні тарифи в Києві піднімуть тричі

Черновецький сказав, що не підвищуватиме киянам тарифи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: