Антимонопольний комітет взявся розслідувати "бензинову змову" на українських АЗС

Середні роздрібні ціни на дизельне пальне знижувалися, а середні роздрібні ціни на бензин А-95 протягом останніх 4 місяців практично були незмінними.

Антимонопольний комітет почав розгляд справи за ознаками вчинення операторами ринку реалізації бензину антиконкурентних узгоджених дій.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби АМКУ.

"Стрімке здешевлення нафти протягом 2015 року та на початку 2016 року на світових ринках зумовило зниження вартості бензинів та дизельного пального на європейських ринках. При цьому, за даними експертів ринку, тенденція до здешевлення нафти  зберігатиметься і в майбутньому. Водночас цінова політика вітчизняних операторів ринку не в повній мірі корелюється зі змінами факторів, що впливають на ціноутворення", - наголошують в АМКУ

У відомстві додали: якщо середні роздрібні ціни на дизельне пальне протягом вказаного періоду знижувалися, то середні роздрібні ціни на бензин А-95 протягом останніх 4 місяців практично були незмінними.

Станом на 19.01.2016 ціни на бензин марки А-95 коливалися в межах від 18,00 грн/л до 20,99 грн/л. При цьому останні місяці 2015 та початку 2016 року ряд суб'єктів господарювання - лідерів ринку встановлювали та підтримували однакові за розміром ціни на високооктанові бензини, зокрема, на бензин А-95, на рівні 20,99 грн/л. Зазначений рівень цін був найвищим та, зокрема, перевищував індикативну роздрібну ціну на АЗС у другій декаді січня 2016 року, яка за розрахунками Міненерговугілля становить 19,67 грн/л.

"Такі дії вказаних операторів ринку можуть призводити до обмеження конкуренції на ринках роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів.

АМКУ розпочав розгляд справи за ознаками вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції, антиконкурентних узгоджених дій на ринках роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вимагав знизити ціни на нафтопродукти на автозаправних станціях і напрацювати формулу ціноутворення на ці продукти. Голова уряду наголосив, що ціни на нафту у світі впали, а "заправки поки стоять на тих цінових параметрах, на яких стояли місяць тому". Як відомо, нафта поступово перестає бути "чорним золотом" – ціни на неї постійно падають і повертаються до низьких показників 10-13-річної давнини.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: