Росія поглинає український авіаконцерн "Антонов"

Єдина компанія займеться розширенням спільного виробництва і постачань в експлуатацію літаків Ан-148, Ан-124 та Ан-140.

Російська Об'єднана авіабудівна корпорація (ОАК) і український концерн "Антонов" домовилися про створення управляючої компанії.

Єдина компанія займеться розширенням спільного виробництва і постачань в експлуатацію літака Ан-148 і його модифікацій, виробництвом літаків сімейства Ан-124 і літаків сімейства Ан-140, розробкою і проведенням сумісної маркетингової політики як на внутрішніх ринках, так і в світі.

Рішення про створення СП стало вимушеним. Російська сторона, зацікавлена головним чином в конструкторському бюро "Антонова", тричі намагалася покласти початок об'єднувальному процесу: ОАК готувала проекти угод між авіабудівниками обох країн, проте вони так і не приймалися українською стороною. В той же час створений в 2008 році "Антонов" є держхолдингом, який не може створювати ніяких спільних підприємств. На сьогоднішній день в нього входять конструкторське бюро "Антонов", серійний завод "Антонов", 410-й завод цивільної авіації, Харківський авіазавод. У грудні 2008 рік. уряд України прийняло рішення реформувати авіаційну промисловість, об'єднавши підприємства, на початку в 2010 роки акціонувавши їх.

Створення керуючої компанії, , - лише проміжний етап на шляху інтеграції ОАК і "Антонова". Згідно останньому проекту угоди між урядами Росії і України про співпрацю в авіабудуванні (який готувався до зустрічі президентів в Харкові і не був підписаний), 50% плюс одна акція ГАК "Антонов" повинні бути внесені до ОАК, яка сплатить цей актив власними акціями. На яку частку в ОАК може розраховувати українська сторона, не указується. При цьому в документі прописано, щоб всі необхідні для інтеграції компаній рішення були ухвалені не пізніше за 1 серпень 2010 року.

Нагадаємо, що напередодні українські ЗМІ опублікували підготовлений російською стороною проект міжурядової угоди про передачу 50%+1 акція ГАК Антонов у власність ВАТ Об'єднана авіабудівна корпорація (РФ) в обмін на акції додаткової емісії ОАК. 

Пізніше мер Запоріжжя Євген Карташов заявив, що Російська Федерація і Україна підписали угоду про створення СП "в галузі авіапрома".

Читайте також:

Росія прагне отримати авіабудування України в обмін на дешевий газ

Україна і Росія створили спільне авіаційне підприємство

Янукович і Мєдвєдєв підписали газовий контракт з 30-відсотковою знижкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: