"Апетити" Росії стягнути з України за непридбаний газ сягнули рекордної суми

"Газпром" виставив "Нафтогазу" черговий рахунок на 2,5 мільярда доларів.

Росія вимагає від України сплатити близько 32 млрд доларів США за газ, який вона не купувала за пунктом у контракті take-or-pay ("бери або плати"). Відповідно до цієї норми "Нафтогаз" повинен був замовити в "Газпрому" певний об'єм блакитного палива. У разі його некупівлі Київ все рівно змушений платити за недобір.

За повідомленням російської компанії, мінімальна річна кількість газу в третьому кварталі склала 10,485 млрд кубометрів газу. Враховуючи це, а також обсяг газу, поставлений "Газпромом" в Україну в липні-вересні, "Нафтогазу України" виставили рахунок на суму 2 млрд 549 млн доларів. Москва чекає, що Київ оплатить рахунок протягом десяти днів. Про це пише "Інтерфакс".

"Україна в 2015 році фактично відмовилася від закупівель російського газу в третьому кварталі. Таким чином, жодних домовленостей про незастосування правила "бери або плати" в цьому періоді не було", – сказав голова правління "Газпрому" Олексій Міллер.

Зазначимо, що умову "бери або плати" до України Росія не застосовувала в першому, другому та четвертому кварталах 2015 року.

Нагадаємо, у першому півріччі 2016 року має завершитися судовий процес між Україною та Росією щодо постачань газу. Процес розгляду претензій сторін за контрактами 2009 року на постачання і транзит газу в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма розпочався ще навесні 2014-го. Кожна сторона нарікає на іншу на невиконання умов контрактів та вимагають мільярдні компенсації. Зокрема, вимоги України складають 25,7 млрд доларів, претензії Росії – 29,2 млрд доларів (сума може зрости до 31 млрд 750 млн доларів).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: