Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аптекарі натякають, що програма доступних ліків для українців не запрацює з 1 квітня

Через зволікання з публікацією необхідної фармацевтам інформації реальний старт відбудеться на тиждень пізніше.

Отримати безкоштовні ліки від астми, діабету другого типу, хвороб серця та судин можна буде з 1 квітня. Міністерство охорони здоров'я обіцяє, що саме з цієї дати почне діяти урядова програма "Доступні ліки" з фінансуванням у 500 млн гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Для багатьох – це єдина можливість лікуватися регулярно, але, як лікарю, хотілося б, щоб було більше препаратів, більше лікарських форм", - зізнається сімейний лікар Олена Шаповал. Щоб отримати безкоштовні ліки, пацієнтові потрібно буде взяти рецепт. Тому в поліклініках уже готуються: проштамповують звичайні бланки рецептів написом "Вартість підлягає відшкодуванню". Саме за ними можна буде взяти гарантоване державою, а аптекам – отримати належну з бюджету компенсацію. Аби правильно оформлювати документацію, для медиків навіть улаштували спеціальні тренінги.

ВідеоМОЗ повідомило, коли можна буде отримати безкоштовні ліки

Взяти безкоштовні ліки за рецептом буде можливо лише в тих аптеках, які самі захочуть брати участь у державній програмі. У столиці на таке погодились лише три мережі. "Той препарат, який коштує 10 гривень, мені буде безкоштовно, а той, який мені треба на лікування на місяць 700 гривень – на нього знижки нема. Так навіщо ця програма, навіщо ці пусті розмови?", - критикує нововведення гіпертонік Ірина Захаренко. У відповідь чиновники пояснюють, що рятують найменш заможних – кому не вистачає навіть на найдешевші медикаменти. "Сьогодні зі 100 хворих, які помирають в Україні, 60 помирають від серцево-судинних захворювань. І їм доступ до ліків потрібен", - твердить заступник міністра Роман Ілик.

А от керівник мережі комунальних аптек Руслан Світлий боїться, що люди прийдуть по ліки, але списку того, що він має видати задарма, міністерство лише складає. "Навіть гіпотетично ми зараз не можемо уявити, по якій ціні і які препарати нам відпускати, і яке покриття нас чекає", - зізнається він. Фармацевти кажуть, що навіть якщо перелік буде оприлюднено з 4 квітня, на ознайомлення з ним, замовлення і доставку медикаментів знадобиться іще кілька днів, і відпускати за рецептами ліки почнуть, у кращому разі, не раніше 8 числа.

Кореспондент ТСН Оксана Щербина

Залиште свій коментар

Вибір редакції