Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Арбітражний суд Стокгольма відклав оголошення вироку в суперечці "Нафтогаза" з "Газпромом"

У цьому році рішення не буде схвалене.

Термін ухвалення рішень у суперечці між українським "Нафтогазом" і російським "Газпромом" перенесено з кінця грудня поточного року на кінець лютого 2018 року. Це пов’язано з апеляцією на окреме рішення трибуналу, котру подала компанія з РФ 7 листопада.

Як повідомляє прес-служба "Нафтогазу", рішення щодо контрактів на поставку та транзит газу має з’явитися до 28 лютого наступного року.

ВідеоСтокгольмський арбітраж починає слухання у справі "Нафтогазу" і "Газпрому"

Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма розглядає цю справу з 2014 року. Українська сторона оскаржила положення "бери або плати", і суд уже погодився з правосильністю такої позиції. "Нафтогазу" вдалося позбутися зобов’язання сплатити "Газпрому" 56 млрд доларів США за газ, який "Нафтогазу" був непотрібним і який він не отримував", – прокоментував це рішення комерційний директор українського підприємства Юрій Вітренко.

Крім того, "Нафтогаз" вимагає привести положення контракту у відповідність до європейського законодавства, переглянути ціну на паливо для України, застосувати до умов транзиту національне законодавство, виключити можливість появи відокремленого газотранспортного оператора тощо.

Залиште свій коментар

Вибір редакції