Арешт глави МВФ зміцнить долар

Арешт та відставка голови МВФ Домініка Стросс-Кана знижує шанси на введення єдиної світової валюти.

Арешт та відставка глави МВФ Домініка Стросс-Кана за звинуваченням у спробі зґвалтування може посилити позиції долара, зменшивши шанси на введення єдиної світової валюти.

Стросс-Кан пропонував використати МВФ валюту, спеціальне право запозичення (СПЗ), як спосіб знизити залежність держав у світі від долара США. Проте існує багато технічних заминок в тому, щоб зробити СПЗ тільки резервною валютою.

Ідея розширити роль СПЗ найбільше притягає країни з економікою, що розвивається, наприклад Бразилію і Китай.

Названо претендентів на посаду голови МВФ

На позицію долара у світовій економіці також значно вплине те, хто стане новим главою МВФ. Так, якщо валютний фонд очолять європейці, то є шанс, що вони продовжать втілювати в життя ідеї Стросс-Кана і зможуть зміцнити європейську валюту.

Найвірогіднішими кандидатами від країн єврозони є міністр фінансів Франції Крістін Лагард і колишній глава Центробанку Німеччини Аксель Вебер.

З іншого боку, на посаду глави фонду претендує американець за походженням Стенлі Фішер, який раніше працював провідним економістом світового Банку, був першим заступником МВФ та вже вдруге головує у Нацбанку Ізраїлю. Якщо Фішер таки очолить МВФ, то валютні терези, ймовірно, схиляться в сторону зміцнення долара на міжнародній арені.

Нагадаємо, що фахівці Світового банку ще недавно прогнозували, що до 2025 року складеться нова мультивалютна система. Американський долар втратить пануюче становище, а євро і юань зрівняються з ним за статусом.

Рушійною силою буде зростаюча міць і вплив ринків, що розвиваються, вважають експерти.

На їх думку, через 14 років більше половини глобального росту економіки припадатиме на шість країн: Бразилію, Китай, Індію, Індонезію, Росію та Південну Корею.

Читайте також:

Світовий банк: епоха долара закінчиться у 2025 році

Замішаний у секс-скандалі голова МВФ подав у відставку

Голова МВФ заявив про обопільну згоду на секс з покоївкою

МВФ: статус не врятує Стросс-Кана від суду

У справі глави МВФ з'явилася кров на простирадлах і анальний секс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: