Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Арешт майна "Газпрому". У російського монополіста в Нідерландах - сім дочірніх компаній

"Газпром" винен "Нафтогазу України" 2,6 мільярда доларів.

Голландський суд на вимогу "Нафтогазу України" заарештував активи "Газпрому" в Нідерландах. Російська компанія винна українській 2,6 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу, ухваленим у лютому 2018 року. Віддавати борг вона добровільно не хоче.

У Нідерландах розташовані сім дочірніх компаній "Газпрому". Зокрема, в Амстердамі - офіс Gazprom International. Ця компанія бере участь у роботі міжнародних проектів "Газпрому" в усьому світі. Також там розташована Gazprom Energy.

У "Нафтогазі" повідомили, що "шість із семи дочірніх компаній "Газпрому" в Нідерландах відмовились співпрацювати з судовими виконавцями. Однак все це ніяк не вплине на арешт".

"Нафтогаз" застосує усі доступні законні засоби та інструменти, щоб домогтися виконання рішення і отримати від "Газпрому" присуджену суму. На жаль, російська компанія діє недобросовісно, не виконуючи як рішення арбітражу, так і накази європейських судів інших юрисдикцій", - зазначив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

Загальна сума, яку мав сплатити "Газпром" за рішенням арбітражу, становить 4,63 млрд доларів. Проте й "Нафтогаз" винен 2,1 млрд доларів. Тож у підсумку борг є лише в російської компанії.

"Трибунал присудив "Газпрому" виплатити "Нафтогазу" 4,63 млрд доларів компенсації за збитки через порушення умов транзитного контракту. Ми вже фактично отримали 2,1 млрд доларів, які відповідно до рішення в транзитній справі були зараховані як плата за газ, поставлений "Нафтогазу" "Газпромом" у 2014-2015 роках. Тепер ми працюємо над тим, щоб отримати решту", — пояснив головний комерційний директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко.

В українській компанії нагадують, що в квітні 2014 року "Газпром" підвищив ціну на газ для "Нафтогазу" більш ніж на 80%. Це сталося за кілька днів після окупації Криму Російською Федерацією. "Нафтогаз" опротестував таке необґрунтоване підняття ціни в арбітражі, і трибунал зменшив плату за газ, відібраний у 2014-2015 роках, на близько 1,8 млрд доларів. Крім того, трибунал відхилив вимогу "Газпрому" за принципом "бери або плати" як надмірну, що зекономило "Нафтогазу" близько 77 млрд доларів до завершення терміну дії контракту в 2019 році.

"Нафтогаз" також ініціював арешт активів в інших юрисдикціях, включно з частками "Газпрому" в його дочірніх компаніях Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG. Швейцарський суд задовольнив клопотання "Нафтогазу", і судові виконавці проводять дії, щоб заморозити ці та інші активи.

У "Нафтогазі" також наголосили, що "апеляція "Газпрому" проти рішень Стокгольмського арбітражу не означає автоматичного відтермінування зобов’язання російської компанії негайно розрахуватися і не впливає на процес стягнення. Підтвердженням тому стали швидкі рішення європейських судів різних юрисдикцій, ухвалені минулого тижня".

ВідеоВиконавча служба почала опис та арешт в Україні майна російського монополіста "Газпрому"

Повідомлення про це з'явилось на урядовому порталі. У ньому йдеться про штраф, накладений на "Газпром" Антимонопольним комітетом ще два роки тому за зловживання монопольним становищем на ринку України. Зараз це майже 172 мільярди гривень. І саме у цій справі виконавча служба Мін`юсту почала процедуру арешту активів "Газпрому" - а це майно та акції чотирьох його підприємств.

Виконавча служба почала опис та арешт в Україні майна російського монополіста "Газпрому"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції