Асоціація пекарів: в Україні проблеми із запасом зерна

Асоціація пекарів заявляє про дефіцит зерна в країні та просить владу надавати борошно з Аграрного фонду хлібзаводам, що виробляють 50 і більше відсотків продукції для стабілізації ситуації на ринку хлібобулочних виробів.

Голова президії Всеукраїнської асоціації пекарів Михайло Стадник і одночасно голова правління ТОВ "Стіомі-Холдинг" заявляє, що в Україні на сьогодні дефіцит продовольчого зерна становить понад 2 мільйони тонн. Про це він заявив сьогодні під час прес-конференції з журналістами.

"В Україні з'явилися проблеми з продовольчим запасом зерна. Про це свідчать спроби уряду ввести квоти на експорт зерна. Зараз державі не вистачає понад 2 мільйони тонн продовольчого зерна", - сказав він.

За словами експерта, країни Чорноморського басейну цього року недобрали 42% продовольчої пшениці.

"Позиція Всеукраїнської асоціації пекарів одна – насамперед, надавати борошно з Аграрного фонду хлібозаводам, які виробляють 50 і більше відсотків продукції для стабілізації цінової ситуації на ринку хлібобулочних виробів. Ми обов'язково звернемося в Генпрокуратуру, СБУ, до Президента України з метою перевірки процедури видачі борошна з Аграрного фонду", - наголосив Стадник.

Як повідомлялось раніше, Міністерство аграрної політики 7 жовтня спростувало поширену рядом ЗМІ інформацію про введення квот на експорт зерна.

Раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що уряд цього тижня має намір ухвалити остаточне рішення про необхідність застосування обмежувальних заходів щодо експорту зерна. Він підкреслив, що рішення буде прийняте після остаточного уточнення обсягів зерна, які має в своєму розпорядженні Україна.

Мінагрополітики України знизило прогноз експорту зерна з України в 2010-2011 маркетинговому році на 8% - до 12,7 мільйонів тонн. За останніми прогнозами Мінагрополітики, урождай зерна в Україні цього року складе 38,6 мільйонів тонн.

Читайте також:

Азаров: високі ціни – не привід для паніки

Рис подорожчає на третину

Азаров пожалівся, що в Україні замало корів

Азаров зібрався рятувати світ від продовольчої кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: