Аваков проти донецьких зон

Керівництво Харківщини пропонує припинити функціонування вільних економічних зон Донеччини. Через негативний вплив на тваринництво України.

Керівництво Харківської облдержадміністрації має намір звернутися до Ради національної безпеки і оборони України з пропозицією припинити функціонування вільних економічних зон Донецької області.


Як повідомили УНІАН у прес-службі Харківської ОДА, про це заявив губернатор Арсен Аваков на колегії облдержадміністрації, яка розглянула стан реалізації в області пріоритетних напрямів Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 р. у частині забезпечення зайнятості населення.


У своєму виступі Аваков піддав різкій критиці політику уряду в питанні регулювання роботи вітчизняного тваринництва і ринку м`яса. За його словами, функціонування вільних економічних зон Донецької області фактично знищує тваринництво не тільки на Харківщині, але й в усій країні.


«За 5 місяців 2007 року чисельність поголів`я великої рогатої худоби в Харківській області зменшилась по всіх категоріях господарств порівняно з аналогічним періодом 2006 року на 35,5 тисячі голів, або на 11,5%. Щодо поголів`я великої рогатої худоби по сільгосппідприємствах, без приватників, то воно зменшилося ще більше - на 16%, або на 26,2 тисячі голів”, - заявив харківський губернатор.


Він також повідомив, що якщо в січні 2007 р. ціна на м`ясо становила в середньому по області 12-14 грн. за кілограм (у живій вазі), то тепер знизилася до 6 грн. 20 коп. за кілограм, тобто вдвічі.


При цьому Аваков зауважив, що від такої політики зовсім не подешевшала ковбаса в магазинах. Навпаки, сказав він, «просто мільйони гривень потрапили в кишені ділків з вільних економічних зон Донецької області, що знищують цілу галузь сільського господарства. Ці СЕЗ повністю вб`ють виробництво м`яса в Україні, якщо вже не вбили», - заявив голова Харківської облдержадміністрації.


Арсен Аваков повідомив, що керівництво облдержадміністрації має намір звернутися до Ради національної безпеки і оборони України з пропозицією про припинення функціонування вільних економічних зон Донецької області, оскільки це є питання продовольчої безпеки країни.


Минулого тижня під час робочої поїздки до Печенізького району Аваков звернув увагу журналістів на те, що в Донецькій області знову почала функціонувати вільна економічна зона, через яку безмитно завозиться дешеве імпортне м`ясо. “Для тваринництва Харківщини становище стає катастрофічним. Сьогодні в нашій області можуть виживати тільки великі виробники м`яса - їхню продукцію із задоволенням купує Росія, яка не бере неякісне аргентинське і бразильське м`ясо”, - наголосив Аваков.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: