Авіапроми України і Росії об'єднають найближчим часом

Об'єднання російського і українського авіабудування планується вирішити дуже швидко. За версією Росії - уже у 2011 році.

Питання об'єднання російського і українського авіабудування буде вирішено найближчим часом, заявляє президент України Віктор Янукович.

"Росія і Україна випускають приблизно по 50%, залежно від моделей, комплектуючих виробів до літаків. Є можливості окремі моделі збирати на території України, на наших потужностях, а окремі - на території Росії. Тут явний ефект буде від об'єднання, тому зараз практично це питання вже опрацьовується, і я думаю, що в найближчий час буде цей проект ", - сказав він у четвер в місті Суми.

За словами глави держави, це вигідно для України, оскільки наша країна зацікавлена в серійному випуску літаків.

В той же час у Росії кажуть, що об'єднання або обмін активами російських і українських авіабудівних підприємств можливі уже в 2011 році.

Про це заявив голова російської Об'єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) Олексій Федоров.

"Вважаємо цілком реальним вже у 2011 році провести об'єднання або обмін активами", - сказав Федоров.

Він зазначив, що якими будуть частки і що будуть представляти із себе ці активи, повинні будуть визначити власники - уряди Росії і України.

За словами Федорова, найближчим часом буде складено графік і до кінця 2010 року розроблений механізм обміну активами, який буде також включати оцінку цих активів однією з провідних незалежних аудиторських компаній.

Відповідаючи на питання про терміни створення спільного підприємства між ОАК і українським "Антоновим", Федоров відзначив, що "ідеться про два-три місяці".

За словами президента ОАК, українським партнерам були запропоновані два варіанти створення СП - або формування абсолютно нового спільного підприємства, або СП, в рамках якого українській стороні буде передана 50-процентна частка керуючої компанії "ОАК - Цивільні літаки".

Федоров відзначив, що СП "буде виконувати координуючі функції, активи в нього передавати не планується".

"СП буде координувати роботу з маркетингу і просування продукції на ринку, з післяпродажного обслуговування, із закупівель комплектуючих", - сказав глава ОАК.

Він підкреслив, що "якийсь рух активів почнеться тільки тоді, коли між російськими та українськими авіабудівниками піде реальна інтеграція".

Читайе також:

Україна пообіцяла не віддавати Росії авіапромисловість та суднобудування

Україна і Росія створять спільне авіабудівне підприємство

Росія претендує ще на два українських заводи

Росія прагне отримати авіабудування України в обмін на дешевий газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: