Австрійська прокуратура взялася за Meinl Bank, через який українські банки відмили 12 млрд грн

Дата публікації
Австрійська прокуратура взялася за Meinl Bank, через який українські банки відмили 12 млрд грн

УНІАН

"Центр протидії корупції" розкрив офшорну схему виведення коштів.

Прокуратура Відня розслідує причетність австрійського Meinl Bank до відмивання великої суми грошей із українських банків.

Як пише der Standard, відомство підозрює у виведенні мільярдів чинного і колишнього голову банку.

Так, зазначається, що рік тому "Центр протидії корупції" направив до австрійських правоохоронців заяву про участь Meinl Bank в офшорних схемах виведення грошей із низки українських банків у 2014-2015 роках та доведення їх до банкрутства, зокрема, йдеться про щонайменше 12 млрд гривень.

За даними "Центру протидії корупції", український банк, отримавши дозвіл Нацбанку, відкривав кореспондентський рахунок в іноземному банку, де розміщував значну суму коштів. Після цього іноземний банк надавав кредит іноземній компанії, пов'язаній із керівництвом або власником українського банку, для фінансування робіт в Україні під поручительство українського банку.

Водночас український банк, всупереч українським законам і постановам НБУ, не обліковував передачу коштів на кореспондентський рахунок за кордон.

Коли в українського банку починалися фінансові проблеми і з'являлася загроза введення тимчасової адміністрації, іноземний банк списував кошти з кореспондентського рахунку як забезпечення виконання кредитного договору.

Таким чином виводили гроші з банків "Таврика", "Київська Русь", "Південкомбанк", "Міський комерційний банк", "Автокразбанк", "Енергобанк", "ВіБіЕй Банк", а також, ймовірно, "Дельта Банк".

Нагадаємо, що раніше прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом заволодіння працівниками "Дельта Банку" грошами на суму понад 4,5 млрд гривень.

Встановлено, що протягом 2013-2015 років працівники банку заволоділи грошима фінустанови шляхом здійснення фіктивних кредитних операцій. Для цих оборудок були залучені рахунки понад 60 тисяч клієнтів.

Нагадаємо, перший екс-заступник ради директорів "Дельта Банку" Віталій Масюра підозрюється в розкраданні з банку понад 50 млн доларів (1,2 млрд гривень).

Повідомлення поки що не було вручено безпосередньо Масюрі, оскільки сам він, за даними слідства, 22 січня 2015 року залишив Україну і зараз перебуває в Лондоні.

Як повідомлялося, Національний банк України 2 жовтня 2015 року за пропозицією ФГВФО прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації "Дельта Банку".

Наступна публікація