Автівки, тютюн, мед і солодощі: посол розповів про товарообіг між Україною і Японією

Автівки, тютюн, мед і солодощі: посол розповів про товарообіг між Україною і Японією

Фото: Associated Press

До Японії починають постачати українське вино.

Товарообіг між Україною та Японією до початку карантину досяг досяг рівня $1,2 млрд. До Японії найбільше везуть з України тютюн, а до нашої країни - автомобілі. 

Про це розповів посол України в Японії Сергій Корсунський в інтерв'ю ТСН.ua.

Так, упродовж 2020 року найбільше до Японії Україна експортувала тютюну, 67%. Дещо менше було продуктів харчування, зокрема, риби, курятини, меду і солодощів, та спеціально обробленої руди для металургії.

"Я ще правда не знаю яку, але в листопаді матиму зустріч в Міністерстві сільського господарства Японії і обов’язково запитаю. Україна почала продаж курятини. Постачальники – МХП – довго боролися за цей ринок. Наприклад, тут продається український мед, солодощі, починаються поставки нашого вина. Поки що це немасштабні партії. Тут дуже щільний ринок і надзвичайно високої якості", - зазначив Сергій Корсунський.

Водночас, як уточнив посол, через велику відстань між країнами деякі продукти експортувати неможливо. 

"Реально свіже не доїде – 40 днів треба кораблем пливти. Контейнерні перевезення здійснюються через Росію. Вона наші товари не пропускає", - сказав Корсунський.

Натомість приблизно 67% японського імпорту до України становлять японські автомобілі. За даними посла, незважаючи на пандемію зросло і перевиробництво, і експорт автівок. 

"У нас є Спільна заява щодо українсько-японського глобального партнерства від 19 січня 2011 року. Але, звичайно, вона дуже застаріла. Час змінився. Я хочу, щоб ми перейшли до стратегічних відносин насамперед в економіці. Щоб японці розміщували у нас виробництва тих товарів, які вони експортують в ЄС. У нас з ЄС є Угода про асоціацію і зону вільної торгівлі. У японців з європейцями є угода про економічну співпрацю. Це не вільна торгівля, але дуже близько", - пояснив посол.

Він зауважив, що Україні нічого не заважає укласти з Японією угоду про вільну торгівлю, щоб ті товари, які вони раніше виробляли в Китаї, виробляли у нас для експорту в Євросоюзі.

"Тим самим Україна могла б фактично стати експортером товарів не тільки с/г продукції і сировини, а й товарів з доданою вартістю. Японці, які обслуговують величезні автомобільні ринки, виробляють обладнання для енергетики та будівництва доріг, могли б робити це в Україні", - підсумував Сергій Корсунський.  

Читайте повне інтерв'ю посла України в Японії Сергія Корсунського про політику, підготовку до Олімпійських ігор, коронавірус у країні, за цим посиланням.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
519
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація