Автоконцерн Saab шукає нових власників

Зацікавленість у придбанні акцій Saab висловили кілька автомобілебудівних компаній, а також концернів з інших галузей.

Шведський автовиробник Saab, підрозділ американської корпорації General Motors (GM), бажає якнайшвидше завершити переговори з потенційними покупцями, щоб залучити необхідні кошти для реорганізації компанії, пише газета The Wall Street Journal із посиланням на заяву керуючого директора Saab Яна Аке Йонссона.

У інтерв'ю на автомобільній виставці в Женеві Йонссон відзначив, що консультантом Saab виступає Deutsche Bank і вже розпочаті переговори з інвесторами. Зацікавленість у придбанні акцій Saab висловили кілька автомобілебудівних компаній, а також концернів з інших галузей. Топ-менеджер Saab відмовився перерахувати потенційних покупців, пославшись на конфіденційність переговорів. В той же час він висловив надію, що операція буде завершена до 2010 року.

Як повідомлялося раніше, Saab подала заяву про реорганізацію і захист від кредиторів 20 лютого. За рішенням шведського суду, компанія буде виведена зі складу GM і перетворена в незалежний бізнес. Цей процес триватиме не менше трьох місяців. Суд має призначити адміністративного керівника, який спільно з керівництвом компанії та її кредиторами підготує програму списання більшої частини її заборгованості. Через 3 місяці (20 травня 2009 року) суд вирішить, чи слід пролонгувати термін дії програми фінансового оздоровлення Saab до 1 року або ж ліквідувати компанію.

За словами Йонссона, на даний момент Saab має потребу в 500 млн євро вливань від шведського уряду, щоб пережити період реорганізації на тлі різкого спаду на автомобільному ринку. Без цієї підтримки компанії може не вистачити ліквідності, визнав керуючий директор Saab. Він висловив упевненість в тому, що автовиробник зможе отримати державну підтримку, оскільки компанія відіграє важливу роль в економіці Швеції: Saab і його постачальники створили в країні близько 15 тисяч робочих місць.

Saab робить все можливе, щоб повернутися до прибутковості до 2011 року, відзначив Йонссон. На думку керівництва компанії, украй важливим у зв'язку з цим є збереження популярності бренду. Для цього на Женевському автосалоні представлена нова повноприводна модель 9-3. Також було оголошено про планований запуск нового седану 9-5 і гібридного варіанту 9-4Х у 2010 році.

Зазначимо, що Saab закінчив 2008 рік з чистими збитками в 242 млн шведських крон (28,8 млн. доларів). У лютому автоконцерн звернувся до суду з проханням про захист від кредиторів, що має дозволити Saab тимчасово не виплачувати борги і продовжити роботу до моменту, поки його фінансове становище не стабілізується.

Читайте також:

Обама підтримав автопром

Путін врятує російський автопром держзакупівлями

Крах автопрому США призведе до "шоку" економіки

General Motors, Ford і Chrysler попросили у США 34 млрд. дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: