Автокредити різко подорожчали

Банківські кредити на покупку нових іномарок за два тижні подорожчали на 1,54%. При цьому сім банків тимчасово припинили кредитування.

За останні три роки ставки підвищувалися значніше тільки один раз – на початку травня 2008 року, коли вартість автокредитів зросла на 2,10%.

За даними компанії "Простобанк Консалтинг", середня (реальна) процентна ставка автокредитів на нові іномарки в гривнях терміном на три роки у середині жовтня склала 24,56%. При цьому у середині жовтня вона складала 23,02%. Таким чином, підвищення склало 1,54%.

Автокредит
Архів
Взяти машину в кредит стало важче
За даними компанії, основна причина підвищення ефективної ставки автокредитів – це те, що 16 банків з 50 найбільших на ринку кредитування підвищили ефективні процентні ставки на величину від 0,5% до 10,05%, помінявши при цьому номінальні ставки або комісії, що, у свою чергу, було спровоковано фінансовою ситуацією в країні, зокрема кризою ліквідності.

Проте експерти компанії "Простобанк Консалтинг" вважають, що ситуація тимчасова. Втім, як далі розвиватимуся події, експерти поки прогнозів не дають. Все залежатиме від дій НБУ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: