"АвтоВАЗ" опинився на межі банкрутства

У разі, якщо компанії не вдасться реструктурувати борг у 2 млрд дол., її чекає банкрутство.

Сумарний борг російського "АвтоВАЗу" на 1 жовтня склав 62 млрд рублів (близько 2,11 млрд дол.), компанія не виключає банкрутства.

Про це повідомив виконавчий віце-президент концерну Олег Лобанов.

"Якщо інших варіантів не вдасться знайти, то нам нічого іншого не залишиться", - сказав Лобанов, відповідаючи на питання про можливе банкрутство "АвтоВАЗу" у випадку, якщо компанії не вдасться реалізувати облігаційну позику на 50 млрд рублів або домовитися про врегулювання боргу з банками-кредиторами.

Лобанов підкреслив, що банкрутство компанії - "це не зупинка підприємства, а захист від кредиторів".

Сума боргу включає також 25 млрд рублів, отримані "АвтоВАЗ" у вигляді безпроцентної позики від "Ростехнологій".

Для вирішення проблеми виплати боргів завод пропонує основним кредиторам розглянути можливість реструктуризації заборгованості.

"Ми розглядаємо різні варіанти, але найбільш переважним нам видається варіант випуску конвертованих облігацій на 50 млрд рублів, - сказав Лобанов. - Їх розміщення дало б нам змогу в максимально короткий термін одержати рефінансування заборгованості, припинити виплату процентів і отримати готівкові грошові кошти, необхідні для вирішення проблем з ліквідністю, які досить легко прогнозується на найближчі півроку ".

За словами Лобанова, якщо такий варіант - "простий і зручний для" АвтоВАЗу "- не виявиться простим і зручним для всіх учасників процесу, то ми готові розглядати інші варіанти, у тому числі і прямі переговори з основними банками-кредиторами - "Внешторгбанком "і "Ощадбанком" - з реструктуризації боргу ".

Лобанов не виключив можливість і третього варіанту: якщо обидва варіанти - випуск облігацій і прямі переговори - зустрінуть тверду відмову, тоді найпростіший варіант - захист від кредиторів. "Але в такому випадку мова йтиме не про припинення виробництва, а про отримання тимчасового лага для реструктуризації заборгованості", - сказав віце-президент "АвтоВАЗу".

"АвтоВАЗ" до 2012 року має намір звільнити 21,8 тисячі працівників підприємства (зараз на підприємстві працює 96,2 тисячі працівників).

Комаров запевнив, що ці працівники знадобляться підприємству в 2012 році, коли на виробництво будуть поставлені моделі концерну Renault-Nissan, а також запущені виробництва автокомпонентів в Тольятті.

З 21,77 тисячі звільнених співробітників - 7,4 тисячі людей працездатного віку, 5,3 тис. осіб - передпенсійного віку, 9 тисяч - пенсійного.

Читайте також:

ЄС може заблокувати продаж Opel концерну Magna і "Ощадбанку"

Toyota розробляє нову машину за 10 тисяч доларів

"АвтоВАЗ" припиняє випуск легендарних "п'ятірок" і "сімок"

"АвтоВАЗ" звільняє 27 600 людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: