"АвтоВАЗ" перепрофілюють на утилізацію автомобільного брухту

У Росії готуються запустити програму з утилізації старих машин. Майданчиком для експерименту може стати найбільший російський автозавод у Тольятті.

Найбільший російський автовиробник "АвтоВАЗ" стане майданчиком для реалізації проекту з утилізації старих автомобілів.

Вже у 2010 році влада Росії планує розпочати експеримент зі скуповування автобрухту у населення. Лінія з утилізації непотребу може бути запущена саме на заводі у Тольятті – окрім автогіганта, інших підприємств, які могли б зайнятися переробкою старих машин і відповідали жорстким критеріям, на території федерації немає.

Ідею звозити автомобілі, які вже віджили свій вік, на "АвтоВАЗ", підтримало і керівництво Самарської області. В місцевому уряді вважають, що підприємство-утилізатор повинне мати виробничі потужності, які дозволятимуть переробляти не менше 40 автомашин за зміну.

При цьому на одну машину має припадати 20 кв. м складів. Крім того, в приміщеннях повинні бути комп'ютерне устаткування, пожежна сигналізація, аварійна вентиляція, система контролю і сигналізації випаровувань бензину в повітрі.

У Самарі переконані, що поки що в Росії є тільки одне підприємство, яке відповідає всім цим вимогам, - "АвтоВАЗ", який тепер і пропонується як можливий майданчик під проект.

Програма з утилізації автобрухту покликана підтримати продажі нових автомобілів і відновити російський парк машин. У Європі і США аналогічні заходи вже допомогли потримати продажі. У Росії експеримент планується здійснити з 1 січня 2010 року до 1 січня 2011 року.

Під час здачі старого вітчизняного або іноземного апарату віком більше 10 років, зареєстрованого на останнього власника не менше одного року, його власник отримає сертифікат на суму 50 тисяч рублів (приблизно 1700 доларів), який можна буде використати тільки при покупці нової машини вітчизняного виробництва, зокрема випущеної в режимі промислової збірки.

Читайте також:

У Парижі затверджено план з порятунку "АвтоВАЗу"

"АвтоВАЗ" припиняє випуск легендарних "п'ятірок" і "сімок"

Збитки "АвтоВАЗу" досягли рекордних розмірів

Україна стала світовим лідером в падінні автовиробництва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: