"АвтоВАЗ" припиняє випуск легендарних "п'ятірок" і "сімок"

Волзький автомобільний завод у Тольятті представив антикризову програму: місце "класичних" моделей займуть нові машини.

Волзький автозавод у 2012 році припинить виробництво "класичних" моделей - "п'ятірок" і "сімок". Про це йдеться в антикризовій програмі, яку підприємство представило комісії російського уряду.

Рік тому "класика" займала близько 25% у виробничій програмі "АвтоВАЗу" (трохи більше 200 тисяч машин), проте адаптувати ці машини під вимоги екологічних норм "Євро-4" завод вже не зможе.

Місце класичних моделей на конвеєрі підприємства займуть нові автомобілі, побудовані на платформі класу "В", яку "АвтоВАЗ" купив у Renault минулої весни за 100 мільйонів євро.

До 2014 року на нові бюджетні малолітражки, згідно з планами заводу, припадатиме більше 30% від загальних обсягів виробництва.

Одночасно з цим "АвтоВАЗ" планує удвічі скоротити інвестиційну програму з розробки нових моделей - тепер завод просить у уряду державних гарантій на кредити.

Керівництво підприємства вирішило відмовитися від розвитку власної платформи класу "С". Як вважають експерти, в нинішній економічній ситуації "АвтоВАЗ" дійсно не зможе завершити її розробку.

Як відомо, також для зниження витрат "АвтоВАЗ" планує звільнити більше 25 тисяч працівників, з яких п'ять тисяч залишаться без роботи найближчими місяцями.

Підприємство працюватиме в одну зміну, потужності будуть завантажені на 65%. Антикризова програма заводу передбачає виробництво 500 000 автомобілів на рік.

Читайте також:

"АвтоВАЗ" звільняє 27 600 людей

Віце-президента "АвтоВАЗу" госпіталізували з інфарктом одразу після призначення

Президент "АвтоВАЗу" пішов у відставку

"АвтоВАЗ" розробляє найдешевший автомобіль

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: