"АвтоВАЗ" загубив понад 7 тисяч машин на 47 млн доларів

На російському автогіганті виявили недостачу на мільйони доларів. Машини зникли у власник дилерських мережах "АвтоВАЗу".

Російський "АвтоВАЗ" з початку року виявив недостачу 7 тисяч 459 відвантажених автомобілів у десяти дилерів. Вартість автопарку, який зник, оцінується приблизно у 46,9 мільйонів доларів.

За попередніми підсумками інвентаризації російського автовиробника, більша частина втрат (понад 4 тисячі автомобілів) сталася у дилерській мережі "Елекс-полюс".

Водночас кримінальні справи поки що порушені лише за фактом недостачі 972 автомобілів відносно гендиректорів п'яти дилерів заводу (за статтею "зловживання повноваженнями").

Відсутність машин зафіксована приблизно на десяти підприємствах, всього у "АвтоВАЗа" 440 дилерських центрів.

"Інвентаризація сервісно-збутових компаній триває. Вона проходитиме до кінця листопада, про остаточні результати перевірки "АвтоВАЗ" повідомить в грудні", - йдеться в офіційному повідомленні автовиробника.

З урахуванням того, що більшість дилерських підприємств заводу збиткові, яким чином можна компенсувати недостачу, поки незрозуміло. При цьому, як зазначають російські ЗМІ, оскільки недостачі виявлялися на власних розподільних центрах заводу, стягнути щось у судовому порядку буде практично неможливо.

За даними Асоціації європейського бізнесу, за підсумками дев'яти місяців 2009 року обсяги продажів Lada знизилися на 44% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, до 269,514 тисяч машин проти 477,045 тисяч.

Сам "АвтоВАЗ" опинився на межі банкрутства. Його сумарний борг на 1 жовтня склав 62 млрд рублів (близько 2,11 млрд дол.). Якщо компанії не вдасться реалізувати облігаційну позику на 50 млрд рублів або домовитися про врегулювання боргу з банками-кредиторами, автогігант готовий пройти процедуру банкрутства, як і легендарний General Motors.

Читайте також:

"АвтоВАЗ" опинився на межі банкрутства

"АвтоВАЗ" припиняє випуск легендарних "п'ятірок" і "сімок"

На "АвтоВАЗі" випускатимуть Nissan та Renault

Віце-президента "АвтоВАЗу" госпіталізували з інфарктом одразу після призначення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: