Автовиробник SsangYong оголосив про банкрутство

Керівництво компанії все ще надіється на допомогу з боку держави, яка, втім, поки не планує рятувати автовиробника.

Фірма SsangYong - найменша з п'яти південнокорейських автокомпаній, оголосила про банкрутство.

Представники SsangYong, яка випускає позашляховики, повідомили, що на 30% скорочують зарплати і відправлять частину працівників на ранню пенсію, щоб уникнути закриття підприємства.

Виконавчий директор і президент компанії подали у відставку.

На фондовій біржі припинені торги акціями фірми, які за останній рік подешевшали на 77%.

Китайська компанія SAIC, яка володіє 51% акцій SsangYong, стверджує, що для неї ще не все втрачено.

На думку експертів, якщо суд оголосить SsangYong банкрутом, це розв'яже руки SAIC.

"SAIC, судячи з усього, не має наміру вкладати додаткові кошти в SsangYong у зв'язку з тим, що глобальний автомобільний ринок стикається з проблемою надвиробництва. Крім того, неясно, скільки грошей знадобиться на те, щоб оживити SsangYong", - заявив економіст Сон Сан Хен з Kyoto Securities.

SsangYong, як і багато інших виробників автомобілів, скоротив виробництво через глобальну кризу. Проте ця компанія постраждала більше, ніж інші. У грудні минулого року продажі її машин скоротилися на 53% в порівнянні з цим же показником інших південнокорейських автобудівником, який дорівнював 13%.

Компанія SsangYong чотири квартали підряд зазнавала збитків.

На думку оглядачів, представники SAIC, замість того, щоб вкладати додаткові кошти в SsangYong, можуть придбати іншу компанію.

"Зараз на ринку є кращі бренди, які чекають нових власників за привабливими цінами", - заявив Кан Сан Мін з Tong Yang Securities.

Як і багато інших автомобілебудівників по всьому світу, SsangYong звернулася до уряду і банків за допомогою, проте не змогла переконати їх надати їй підтримку.

Глава державного банку Korea Development Bank (KDB), головного кредитора SsangYong, заявив, що готовий допомогти компанії, але за умови, що представники SAIC будуть готові підтримати її.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: