Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Автовласникам після ДТП з автоцивілкою заборгували вже 25 мільйонів гривень

Люди роками чекають виплат

25 мільйонів гривень. Таку суму після ДТП досі не отримали автомобілісти від часу введення автоцивілок - обов'язкового страхування транспорту. На виплати водії чекають роками, йдеться в ТСН.19.30.

Ще чотири роки тому у авто Сергія на перехресті в'їхали жигулі. Вантажівку добряче пом'яло. Збитки оцінили в тринадцять тисяч гривень. На ремонт пішло всі двадцять, але знецінені втричі гроші за страховкою Сергій не отримав і досі.

"Мурижили мене місяць, два, три.. потім щезли і все", - розповідає чоловік.

За збанкрутілі компанії, за страховкою має платити моторно-транспортне бюро. У них є спецфонд із внесків страховиків. Щоправда, виплати розтягуються на роки: по закінченні процедури банкрутства і отримання ліквідаційного балансу компанії.

"Тоді не було таких масових випадків, тепер розумієм, що треба пришвидшувати, що ціни ростуть на ремонт, через три роки ці гроші копійки. Зараз ми ведемо переговори з моторно-транспорним бюро, щоб віднайти якийсь шлях цей строк максимально скоротити. Цей ринок продає довіру, а ми продаємо повітря", - каже експерт.

Повітря за тисячу гривень купив і інший автовласник. Це він зрозумів вже після аварії. А тепер лише згадує, як його вмовляли придбати новий поліс ще до закінчення попереднього. Скільки полісів проблемних компаній " гуляє" по країні не знає ніхто. Та не натрапити на такі - це клопіт виключно автовласника.

Відео Як українським водіям допомагає автоцивілка

За останні три роки в Україні лопнули понад тридцяти компаній, які продавали автоцивілку, це ледь не третина ринку. Але пішли вони в нікуди, ймовірно, не просто так.

В Україні із зібраних грошей за продані страховки власникам авто повертається лише третина. Решта заробіток самих страховиків. Але держава, зобов'язавши купувати страхові поліси, цього ринку не контролює.

Залиште свій коментар

Вибір редакції